mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Corolla Verso najbezpieczniejsza

Corolla Verso najbezpieczniejsza

Nowa Corolla Verso uzyskała w najnowszych testach zderzeniowych organizacji EuroNCAP najlepszy wynik wśród aut należących do tej samej klasy minivanów.

Corolla Verso najbezpieczniejsza

Wśród modeli Toyoty Corolla Verso jest drugim, po Avensis, który otrzymał pięć gwiazdek. Corolla otrzymała cztery gwiazdki.

O tak wysokiej ocenie, zaledwie jeden punkt mniej od maksymalnej - możliwej do uzyskania - liczby punktów, zadecydowały liczne elementy wyposażenia zwiększające bezpieczeństwo bierne i czynne.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo bierne Corolla Verso posiada silną, sztywną konstrukcję współpracującą z systemem Toyoty MICS (Minimal Intrusion Cabin System). Elementy tego systemu zostały tak zaprojektowane, by absorbować i rozpraszać siłę uderzenia, minimalizując w ten sposób deformację kabiny.

Testowany model był wyposażony w dziewięć poduszek powietrznych, w tym jako pierwsze auto w segmencie, w 18-litrową poduszkę ochraniającą kolana.

Dobry wynik (cztery gwiazdki na pięć) Corolla Verso uzyskała też odnośnie ochrony dzieci, dzięki zastosowaniu fotelików z mocowaniami typu ISOFIX. System ten jest zalecany przez EuroNCAP, jako najbezpieczniejszy do przewozu dzieci.

Wysokie bezpieczeństwo to także zasługa takich systemów jak: ABS, EBD (elektroniczny rozdział sił hamowania), BA (układ wspomagania hamowania awaryjnego), VSC (układ kontroli stabilności jazdy) i TRC (układ kontroli trakcji).

Po raz pierwszy w Europie model Toyoty dostępny będzie z systemem Cornering Assist Monitor, umożliwiającym kierowcy lepszą widoczność na skrzyżowaniach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!