Corsa 4x4

Oplem Corsa w teren? Jak najbardziej. Po wprowadzeniu na rynek modelu Antara, niemiecki producent bardzo mocno zastanawia się nad poszerzeniem gamy samochodów, którymi można jeździć nie tylko po asfalcie.

Corsa 4x4

Podrasowany wygląd, w skład którego wchodzić będą poszerzone nadkola, plastikowe nakładki na zderzaki i odsłony progów, płyty ślizgowe oraz podwyższony prześwit będą charakteryzować auto z zewnątrz. Topowy przedstawiciel segmentu supermini ma być także bardzo oszczędny i przyjazny dla środowiska. Wejście w segment, który za kilka lat może przeżywać swój złoty okres ma przyciągnąć dla koncernu General Motors nawet 120 tysięcy nowych klientów rocznie. Segment, w którym jest obecnie dużo miejsca dla konkurencji już za parę lat może zrobić się ciasny. Ford już po cichu zapowiada swój kontratak z nową Fiestą.

W pełni ukończony model trafi najprawdopodobniej na rynek dopiero w 2010 roku. Będzie on oparty na płycie podłogowej oraz komponentach wykorzystanych z modelu Chevrolet T2X Concept, który został zaprezentowany rok temu podczas targów w Seulu. Jeśli chodzi o układ napędowy to istnieje możliwość, że zostanie wykorzystany system hybrydowy Advanced Propulsion, autorstwa inżynierów General Motors. Układ wykorzystuje energię regenerowaną podczas hamowania to pracy silniczków napędzających tylną oś. Będą ona załączane w momencie kiedy przednia oś utraci trakcję.

Pseudo-terenowa Corsa ma być globalnym produktem koncernu, tak więc podobnie jak model Antara trafi ona na różne rynki pod różnymi markami i nazwami. Według wstępnych założeń auto będzie montowane w belgijskiej fabryce umiejscowionej w Antwerpii.

Czytaj także:

Signum i Tigra do lamusa  (2007-05-08)

Nadchodzi nowa Agila (2007-03-20)

Usterka w nowej Corsie (2007-02-19)

Komentuj:

~Daj 2007-06-10

Po prostu CrossPolo, ale ładniejsze i 4x4

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.