mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Corvettę czeka surowa dieta

Corvettę czeka surowa dieta

Aby General Motors mógł nadal sprzedawać na amerykańskim rynku swój sportowy model Corvette, musi poddać ją gruntownym przeróbkom. Jedną z nich może być nawet wprowadzenie wersji hybrydowej.

Corvettę czeka surowa dieta
Wszystko za sprawą surowych norm spalania, które do 2016 roku chce wdrożyć rząd Stanów Zjednoczonych. Do tego czasu każdy producent musi ograniczyć średnie spalanie swojej całej floty do 6,6 l. na 100 km. Chevrolet Corvette pali średnio 15 l. na setkę.


Jednym z pomysłów General Motors, właściciela marki Corvette, "jest sprzężenie ośmiocylindrowego silnika benzynowego o mocy 437 KM z napędem elektrycznym" - powiedział na łamach Automotive News, wiceprezydent koncernu Tom Stephens. Wszystkie zmiany będą jednak wprowadzane sukcesywnie, w pewnym odstępie czasu.

Na początek Corvette zostanie odchudzone, otrzyma lżejsze opony. W kolejnych krokach otrzyma zmodyfikowany bezpośredni wtrysk paliwa i nowy system sterujący pracą cylindrów. General Motors nie planuje wprowadzenia do sprzedaży sportowej Corvetty z mniejszym silnikiem V6.

Podobne wiadomości:

Wielkie stolice zakażą Diesli

Wielkie stolice zakażą Diesli

Aktualności 2016-12-06

Niemcy zakazują sprzedaży aut koncernu Fiata

Niemcy zakazują sprzedaży aut koncernu Fiata

Aktualności 2016-05-23

Komentuj:

~Mops 2009-10-28

V6 w Vette? Nie bluźnij ;)

~blahblah 2009-09-24

a dlaczego nie V6? skoro może być hybryda to V6 np. biturbo też mogłoby być.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Favorit - minęło 30 lat od premiery
Skoda Favorit - minęło 30 lat od premiery
W połowie roku 1982 roku projekt nowoczesnej, przednionapędowej Skody otrzymał zielone światło od ministerstwa oraz bardzo szybki termin wdrożenia do produkcji wieloseryjnej na początek sezonu 1985. W ten sposób powstała popularna Skoda Favorit.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech