mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Corvette w Europie

Corvette w Europie

C6 - zaprezentowana w zeszłym roku, nowa odmiana kultowego sportowca z USA będzie miała swój europejski debiut. Już za tydzień w Genewie na stoisku Chevroleta stanie tuż obok małego Matiza.

Corvette w Europie

Dwa auta, różne niczym Flip i Flap, prezentują mobilność w kompletnie odmiennym stylu. W porównaniu do przejętego od Daewoo miejskiego autka, Vette jest materializacją mocy, a łączy je jedynie idea przemieszczania się. Najmocniejsza z odmian Corvette, właśnie ta która trafi do hal w Genewie, to wersja Z06, która może poszczycić się aż 500-konnym silnikiem.

Wyposażone weń auto jest jak dotychczas najsilniejszą wersją, w ponad 50-letniej historii modelu. Specyfika Z06 wywodzi się wprost z zawodów samochodów C5-R, czyli wyścigowych wersji poprzedniej generacji. Dopełnieniem 7-litrowej V8-ki jest pakiet aerodynamiczny nie tylko polepszający wygląd, ale i pracujący na korzyść maszynerii pod blachami (więcej: Corvette jeszcze mocniejsza).

Jak już informowaliśmy Państwa wcześniej (więcej: Cadillac i Corvette w Europie), należące do koncernu GM marki Cadillac i Chevrolet Corvette planują ruszyć z ofensywą na rynki europejskie. W związku z tym na stoiskach zobaczymy nie tylko trzy odmiany Corvette (coupe, cabrio i Z06), ale również Cadillac-i: sportowego sedana CTS, crossovera SRX, oraz luksusowe - cabrio XLR i sedana STS.

Oczkiem w głowie włodarzy koncernu, będzie jednak sposób w jaki przyjęta zostanie nowa, już produkcyjna oferta dla Europejczyków - model BLS (więcej: Baby Caddy w Europie) - bezpośredni konkurent BMW 3, Audi A4 i Mercedesa C-klasy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!