mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Corvette znowu na Nurburgringu

Corvette znowu na Nurburgringu

Model Corvette powrócił na najbardziej wymagający niemiecki tor testowy – Nurburgring Nordschleife ("północna pętla"), bijąc własny rekord okrążenia sprzed trzech lat.

Corvette znowu na Nurburgringu

Corvette ZR1 rok modelowy 2012 pobił rekord okrążenia osiągając czas 7:19.63. Uzyskany czas jest lepszy o ponad sześć sekund od poprzedniego najlepszego wyniku, osiągniętego przez model Corvette w 2008 roku.

Mierzący 20,8 km (12,9 mil) i obejmujący około 154 zakrętów tor testowy Nurburgring Nordschleife jest powszechnie uznawany za najbardziej wymagającą trasę na świecie. Tak jak w przypadku ostatniego testu Corvetty w 2008 roku, samochód poprowadził inżynier modelu Corvette, Jim Mero, przy czym był to w 100% model produkcyjny, bez żadnych modyfikacji. Test ten miał sprawdzić nowe technologie, które wejdą do produkcji latem tego roku dla roku modelowego 2012.

- Testowanie na torze Nurburgring to jedna z najważniejszych wykorzystywanych przez nas metod, którą stosujemy do potwierdzenia niezawodności naszych samochodów na torze o najtrudniejszych warunkach – powiedział Tadge Juechter, dyrektor linii modelowej i główny inżynier Corvette.

Udoskonalone osiągi Corvette z roku modelowego 2012 to również zasługa nowych, oferowanych opcjonalnie opon Michelin Pilot Sport Cup Zero Pressure, które są dostępne dla dwóch modeli o najwyższych osiągach. W wersji lekkiej dla Z06 o mocy 505 KM oraz w wersji dla maksymalnych osiągów dla ZR1 o mocy 638 KM. To opony nastawione na współzawodnictwo, zoptymalizowane z myślą o ciepłych i suchych warunkach, zaprojektowane w celu poprawienia właściwości jezdnych oraz możliwości pokonywania zakrętów.

W połączeniu z występująca jedynie w Corvette technologią Performance Traction Management (PTM), która zarządza dostarczaniem momentu obrotowego dla uzyskania maksymalnych osiągów, opony ustanawiają nowy wzorzec osiągów modelu Corvette. Inżynierowie szacują 8-procentowy wzrost maksymalnego przyśpieszenia poprzecznego do ponad 1,1 g i krótszą drogę hamowania.

Choć uzyskany wynik budzi respekt, to jednak nie jest to absolutny rekord okrążenia. 7 minut i 11,5 uzyskał Gumpert Apollo, a Radical SR8LM nawet 6:48, jednak w przypadku tych modeli raczej marne są szanse, żebyśmy zobaczyli je na jakichkolwiek drogach, czy to w Europie, czy w Stanach Zjednoczonych.

 


Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?