mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Coś się buduje

Coś się buduje

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że z początkiem sierpnia rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S69 Bielsko Biała-Zwardoń.

Budowany odcinek Milówka-Szare liczy 2,4 km i zostanie oddany do użytku w 2006 r. Koszt inwestycji wynosi 70 mln złotych.

Do roku 2007 zostanie oddana w całości droga ekspresowa łącząca przejście graniczne w Zwardoniu z Żywcem. Budowa jest finansowana ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego, a jej koszt wynosi 80 mln euro.

Odcinek Zwardoń-Żywiec został podzielony na 7 pododcinków i na każdym z nich prowadzone są zaawansowane prace przygotowawcze lub prace budowlane. Już w tym roku GDDKiA przekaże do użytku odcinek Zwardoń-Myto, łączący się ze słowacką trasą D-3. Odpowiednio natomiast do kończenia prac przygotowawczych rozpoczynana będzie budowa kolejnych pododcinków drogi ekspresowej Żywiec-Zwardoń (w tym kosztownych tuneli) oraz odcinek tej samej trasy łączący Żywiec z Bielsko-Białą i drogą ekspresową S1.

Ponadto GDDKiA informuje, że prowadzone analizy ruchu wskazują, iż miejscami jednojezdniowa miejscami dwujezdniowa droga ekspresowa w zupełności wystarczy do stworzenia systemu sprawnej komunikacji w tym regionie, a wobec ambitnego Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad w skali całego kraju jest jak najbardziej racjonalna ekonomicznie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!