mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cosma nabyła V.A.B. Tychy

Cosma nabyła V.A.B. Tychy

Cosma International, oddział koncernu Magna International nabył polską fabrykę Vyroba Automotivnych Blotnikov (VAB) w Tychach. Przejęcie pozwoli na wzrost możliwości produkcyjnych w zakresie tłoczenia części karoserii samochodowej i podzespołów do nadwozi. Poprzez to spółka chce umocnić swoją pozycję na rozwijającym się rynku Europy Wschodniej.

Cosma nabyła V.A.B. Tychy

Tyski zakład VAB położony jest w pobliżu zakładu Formpol należącego do firmy Cosma i zwiększy powierzchnię  produkcyjną inwestora o 15 000 m2.  Zakłady te wspólnie zajmą się produkcją na rynek OEM elementów nadwozia, podwozia, modułów i części.

"Pozyskanie VAB to część strategii ekspansji firmy Cosma na jednym z naszych kluczowych rynków zbytu" - skomentował Horst Prelog, prezes spółki Cosma.

Firma Cosma produkuje szeroką gamę metalowych systemów nadwozi, karoserii oraz podzespoły, komponenty i moduły np. kompletne ramy pojazdów, podwozia itp. W produkcji wykorzystywane są innowacyjne procesy t.j. hydrotłoczenie, tłoczenie,, zgrzewanie. Cosma zatrudnia około 17 000 pracowników w  37 zakładach i 12 centrach badawczo-rozwojowych zlokalizowanych w 13 krajach na całym świecie.

Magna jest światowej klasy dostawcą szerokiej gamy produktów w branży motoryzacyjnej. Zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem oraz produkcją systemów motoryzacyjnych, podzespołów, modułów i komponentów oraz opracowuje i montuje gotowe pojazdy sprzedając je głównie producentom samochodów osobowych i samochodów dostawczych w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Ameryce Południowej. Działalność firmy obejmuje: projektowanie, wdrażanie, testowanie oraz produkcję elementów motoryzacyjnych stosowanych we wnętrzu samochodu oraz zamknięć, karoserii metalowych i elementów konstrukcyjnych, lusterek zewnętrznych i wewnętrznych oraz szyb samochodowych, części zewnętrznych takich jak moduły przednie i tylnie, elementy karoserii z tworzywa sztucznego oraz zewnętrzne materiały wykończeniowe. Wytwarza także różne układy jezdne i napędowe oraz kompletne podzespoły jak też montuje samochody.

Magna zatrudnia ponad 84 000 osób w 228 zakładach i posiada 64 ośrodków badawczo-inżynieryjnych w 23 krajach świata.

Przeczytaj także:

Rośnie znaczenie Kirchhoffa w Polsce (2006-08-29)

Plastal - produkcja i dostawy SILS (2006-03-09)

 

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~element 2009-05-31

a przyjęcia są i będą ale nie na nową linię bo tam to już oszuści ludzi przeszkolili,tak że jak chcecie tam pracować to zapraszam na prasy i na pulpity,pot się leje po plecach teraz w ciepłe dni temperatura na hali dochodzi do 45 stopni tak że to czysta przyjemność.

~element 2009-05-31

dajcie spokój,właśnie mnie stamtąd zwolnili,syf jakich mało,co tydzień ludzi zwalniają i zatrudniają nowych z trenkwaldera,mało płacą to fakt ale zrobicie 2 niedziele i te 2.200 zł na rękę weźmiecie ale nie polecam,ogólnie atmosfera nie do zniesienia-propaganda rodem z PRL-u,stabilność zatrudnienia,kłamią w żywe oczy,jeśli ktoś chce wiedzieć więcej-polecam się.

~krismatu 2009-05-18

Słyszałem że MAGNA chce zrobić w Tychach nową linie i bedą przyjęcia. Kto wie coś o tym?

~YYy 2008-11-24

placa malo

~michal 2008-05-03

magna malo placi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.