mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cosworth wystawiony na sprzedaż

Cosworth wystawiony na sprzedaż

Legendarna brytyjska marka od wielu lat zajmująca się produkcją silników jest na sprzedaż. Podobno pojawiła się już firma, również z Wielkiej Brytanii, która chce zakupić Coswortha.

Cosworth wystawiony na sprzedaż
Firma Cosworth od wielu lat związana jest z motorsportem. W zeszłym sezonie Cosworth dostarczał jednostki V8 do Formuły 1 m.in. dla zespołów Williama i Caterhama. Oba teamy w tym sezonie korzystają z silników Renault, a brytyjska marka współpracuje jedynie z zespołem HRT i Marussią.

Cosworth deklaruje, że chce pozostać w Formule 1 mimo zmiany przepisów jaka ma wejść w życie 2014 roku. Jednak te deklaracje mogą być jedynie mydleniem oczu, które ma pomóc w znalezieniu potencjalnych inwestorów. Plotki głoszą, że Cosworth nie robi znaczny postępów w rozwoju silnika V6, który będzie obowiązkowy w Formule 1 w 2014 roku.

W szukaniu inwestorów Cosworthowi pomagają Gerry Forsythe oraz Kevin Kalkhoven, obaj znani w amerykańskim świecie sportów motorowych. Do takich informacji dotarł "The Times", z kolei gazeta "Telegraph" dotarła do źródeł, które mówią, że potencjalny inwestor  już został znaleziony i ma nim być brytyjska marka Rolls-Royce. Niektóre źródła podają, że Cosworthem zainteresowana jest także firma GKN działająca w przemyśle lotniczym.

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Samochody luksusowe 2016-12-02

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.