mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cosworth wystawiony na sprzedaż

Cosworth wystawiony na sprzedaż

Legendarna brytyjska marka od wielu lat zajmująca się produkcją silników jest na sprzedaż. Podobno pojawiła się już firma, również z Wielkiej Brytanii, która chce zakupić Coswortha.

Cosworth wystawiony na sprzedaż
Firma Cosworth od wielu lat związana jest z motorsportem. W zeszłym sezonie Cosworth dostarczał jednostki V8 do Formuły 1 m.in. dla zespołów Williama i Caterhama. Oba teamy w tym sezonie korzystają z silników Renault, a brytyjska marka współpracuje jedynie z zespołem HRT i Marussią.

Cosworth deklaruje, że chce pozostać w Formule 1 mimo zmiany przepisów jaka ma wejść w życie 2014 roku. Jednak te deklaracje mogą być jedynie mydleniem oczu, które ma pomóc w znalezieniu potencjalnych inwestorów. Plotki głoszą, że Cosworth nie robi znaczny postępów w rozwoju silnika V6, który będzie obowiązkowy w Formule 1 w 2014 roku.

W szukaniu inwestorów Cosworthowi pomagają Gerry Forsythe oraz Kevin Kalkhoven, obaj znani w amerykańskim świecie sportów motorowych. Do takich informacji dotarł "The Times", z kolei gazeta "Telegraph" dotarła do źródeł, które mówią, że potencjalny inwestor  już został znaleziony i ma nim być brytyjska marka Rolls-Royce. Niektóre źródła podają, że Cosworthem zainteresowana jest także firma GKN działająca w przemyśle lotniczym.

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Samochody luksusowe 2016-12-02

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.