mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Croma wycofana ze sprzedaży

Croma wycofana ze sprzedaży

Najprawdopodobniej będzie to jeden z najkrótszych pobytów w historii na brytyjskim rynku. Fiat Croma nie zdołał zabalować tam zbyt długo, dlatego że koncern Fiat zdecydował, aby wycofać auto z powodu niezadowalających wyników sprzedaży.

Croma wycofana ze sprzedaży

Samochód trafił po raz pierwszy na brytyjski rynek jesienią 2005 roku. W pierwszym roku jego produkcji producentowi udało się sprzedać jedynie 440 sztuk tego modelu. Rok 2006 odnotował wprawdzie wzrost, lecz wyniósł on zaledwie 827 sztuk. Rzecznik prasowy koncernu poinformował, że Fiat nie zamierza wstrzymywać produkcji tego modelu. Wersja z kierownicą po prawej stronie będzie nadal dostępna. Jeżeli jakiś klient zdecyduje się na ten samochód to będzie miał możliwość zamówić go poprzez centralę. Auto zniknie jedynie ze wszystkich salonów dilerskich.

Decyzja Fiata wynika najprawdopodobniej z tego, że koncern zamierza zmienić nieco priorytety sprzedażowe na następne lata. Firma zamierza skupić się raczej na takich samochodach jak Panda oraz Sedici, które generują duże przychody. W najbliższych latach do tej stawki dojdzie także Fiat 500. Przedstawiciel prasowy dodał podczas konferencji, że firma nie jest rozpoznawana na rynku brytyjskim jako producent dużych samochodów i ciężko będzie ten wizerunek zmieniać.

Czytaj także:

Fiat Croma "Produktem Roku"  (2007-01-30)

Fiat Auto w końcu na plusie (2006-01-31)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Croma Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Croma

Podobne wiadomości:

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

~Żaku 2007-03-02

A to nie głupie autko, za rozsądne pieniadze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.