mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Crossover Forda

Crossover Forda

Podczas gdy Ford Motor Company przygotowuje się do zaniechania produkcji konwencjonalnych minivanów, świat obiegła informacja, że samochód zbudowany na bazie modelu Fairlane wejdzie na rynek w 2008 roku.

Crossover Forda

Na płycie podłogowej wspomnianego konceptu zostanie zaprojektowany samochód, który wejdzie także do zestawienia marki Lincoln. Według źródeł, projekt został już ostatecznie zaakceptowany przez kierownictwo koncernu, a prace nad nim są już w bardzo poważnym stadium zaawansowania. Już niedługo w zestawieniu marki Ford tego typu samochody zaczną zastępować tradycyjne minivany.

Koncern planuje wstrzymać w tym roku produkcję modelu Ford Freestar oraz Mercury Monterey, która odbywa się za oceanem. Jest to spowodowane tym, że sprzedaż samochodów z segmentu minivan drastycznie spadła w ostatnim czasie. Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku, sprzedaż modelu Monterey była niższa o przeszło 40 procent w porównaniu z okresem poprzednim, natomiast model Freestar odnotował spadek rzędu 20,9 procent.

Wraz ze swoim modelem, Ford zamierza wprowadzić w segment świeży powiew wiatru. Produkowany samochód będzie posiadał śmiały i odważny design, nie będąc przy okazji opasłym i drogim autem przypominającym zwykłe kombi. Jego nadwozie będzie raczej nawiązywać do stylu, który widoczny jest w samochodach marki Land Rover. Do tej pory samochody z tej półki charakteryzował 'fasolkowaty' kształt.
 
Jak dotąd nie ogłoszono żadnej oficjalnej informacji na temat tego, kiedy odbędzie się premiera tego pojazdu. Wiadomo jednak tyle, że ukaże się on najprawdopodobniej na początku 2008 roku.

Czytaj także:

Następca Pumy (2006-05-11)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Fairline

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic