mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Crossover Forda

Crossover Forda

Podczas gdy Ford Motor Company przygotowuje się do zaniechania produkcji konwencjonalnych minivanów, świat obiegła informacja, że samochód zbudowany na bazie modelu Fairlane wejdzie na rynek w 2008 roku.

Crossover Forda

Na płycie podłogowej wspomnianego konceptu zostanie zaprojektowany samochód, który wejdzie także do zestawienia marki Lincoln. Według źródeł, projekt został już ostatecznie zaakceptowany przez kierownictwo koncernu, a prace nad nim są już w bardzo poważnym stadium zaawansowania. Już niedługo w zestawieniu marki Ford tego typu samochody zaczną zastępować tradycyjne minivany.

Koncern planuje wstrzymać w tym roku produkcję modelu Ford Freestar oraz Mercury Monterey, która odbywa się za oceanem. Jest to spowodowane tym, że sprzedaż samochodów z segmentu minivan drastycznie spadła w ostatnim czasie. Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku, sprzedaż modelu Monterey była niższa o przeszło 40 procent w porównaniu z okresem poprzednim, natomiast model Freestar odnotował spadek rzędu 20,9 procent.

Wraz ze swoim modelem, Ford zamierza wprowadzić w segment świeży powiew wiatru. Produkowany samochód będzie posiadał śmiały i odważny design, nie będąc przy okazji opasłym i drogim autem przypominającym zwykłe kombi. Jego nadwozie będzie raczej nawiązywać do stylu, który widoczny jest w samochodach marki Land Rover. Do tej pory samochody z tej półki charakteryzował 'fasolkowaty' kształt.
 
Jak dotąd nie ogłoszono żadnej oficjalnej informacji na temat tego, kiedy odbędzie się premiera tego pojazdu. Wiadomo jednak tyle, że ukaże się on najprawdopodobniej na początku 2008 roku.

Czytaj także:

Następca Pumy (2006-05-11)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Fairline

Podobne wiadomości:

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq – znamy następcę Yeti
Skoda Karoq – znamy następcę Yeti
Po ośmiu latach kariery Skoda Yeti odchodzi na emeryturę, a w jej miejsce wskakuje następca – Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat przedstawiciela segmentu kompaktowych SUV-ów z Mlada Boleslav.