mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cruze ? nowy kompakt Chevroleta

Cruze ? nowy kompakt Chevroleta

Całkowicie nowy model Chevroleta z segmentu kompaktów, którego światowa premiera odbędzie się na zbliżającej się powoli wystawie samochodowej w Paryżu, będzie nazywać się Cruze.

Cruze ? nowy kompakt Chevroleta
Chevrolet Cruze będzie tzw. globalnym modelem tej amerykańskiej marki. Nad jego projektem pracował międzynarodowy zespół projektantów i inżynierów. Jego produkcja odbywać się będzie w fabrykach GM zlokalizowanych w różnych krajach na różnych kontynentach. I w końcu, oferowany będzie na większości rynków, gdzie obecny jest już dziś Chevrolet. Na początku w Europie - już na wiosnę 2009 roku r., a następnie w innych regionach świata. W Rosji, największym rynku samochodowych Chevroleta w Europie, Cruze będzie również produkowany w nowych zakładach w Sankt Petersburgu, począwszy od wiosny 2009 r.

Nowy Chevrolet ma długość wynoszącą prawie 4,6 m, oferuje przestronne wnętrze dla pięciu pasażerów oraz dużą przestrzeń bagażową, zapewniając mu przewagę nad konkurentami w segmencie samochodów kompaktowych.

Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów technicznych, ani nawet, jak będzie wyglądać nowy Chevy. Wiadomo jedynie, że jego stylistyka ma stanowić zapowiedź charakterystycznych elementów przyszłych pojazdów spod znaku Chevroleta.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Komentuj:

~pojarek 2008-07-09

Jak na razie, pod tą marką i z tą nazwą, sprzedawane jest na niektórych rynkach Suzuki Ignis.

~t 2008-07-09

Czyli nie będzie to Astra 3 sedan w wersji a'la Chevrolet?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?