mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cruze ? nowy kompakt Chevroleta

Cruze ? nowy kompakt Chevroleta

Całkowicie nowy model Chevroleta z segmentu kompaktów, którego światowa premiera odbędzie się na zbliżającej się powoli wystawie samochodowej w Paryżu, będzie nazywać się Cruze.

Cruze ? nowy kompakt Chevroleta
Chevrolet Cruze będzie tzw. globalnym modelem tej amerykańskiej marki. Nad jego projektem pracował międzynarodowy zespół projektantów i inżynierów. Jego produkcja odbywać się będzie w fabrykach GM zlokalizowanych w różnych krajach na różnych kontynentach. I w końcu, oferowany będzie na większości rynków, gdzie obecny jest już dziś Chevrolet. Na początku w Europie - już na wiosnę 2009 roku r., a następnie w innych regionach świata. W Rosji, największym rynku samochodowych Chevroleta w Europie, Cruze będzie również produkowany w nowych zakładach w Sankt Petersburgu, począwszy od wiosny 2009 r.

Nowy Chevrolet ma długość wynoszącą prawie 4,6 m, oferuje przestronne wnętrze dla pięciu pasażerów oraz dużą przestrzeń bagażową, zapewniając mu przewagę nad konkurentami w segmencie samochodów kompaktowych.

Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów technicznych, ani nawet, jak będzie wyglądać nowy Chevy. Wiadomo jedynie, że jego stylistyka ma stanowić zapowiedź charakterystycznych elementów przyszłych pojazdów spod znaku Chevroleta.

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

~pojarek 2008-07-09

Jak na razie, pod tą marką i z tą nazwą, sprzedawane jest na niektórych rynkach Suzuki Ignis.

~t 2008-07-09

Czyli nie będzie to Astra 3 sedan w wersji a'la Chevrolet?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando