mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cruze z wadliwym pasem bezpieczeństwa

Cruze z wadliwym pasem bezpieczeństwa

Chevrolet Poland powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o możliwej usterce w niektórych egzemplarzach modelu Cruze z roku modelowego 2011, a dotyczącej wadliwego mocowania pasów bezpieczeństwa.

Cruze z wadliwym pasem bezpieczeństwa
Polski oddział Chevroleta poinformował, że w niektórych samochodach Chevrolet Cruze, wyprodukowanych między 14 listopada 2010 r. a 12 stycznia 2011 r. w Korei, mogła nie zostać zamontowana nakrętka na tylnym, środkowym elemencie mocującym kotwiczenie i sprzączkę pasa bezpieczeństwa. W przypadku braku nakrętki mocującej może dojść do wysunięcia elementu kotwiczącego, bezpośrednio wpływając na działanie pasa bezpieczeństwa.

Chevrolet Poland nie posiada jak na razie żadnych informacji na temat jakichkolwiek zaistniałych wypadków, będących skutkiem uszkodzenia, o którym mowa powyżej. Łącznie na terenie kraju sprzedano 80 sztuk modelu, w którym może pojawić się ta usterka.

Autoryzowane serwisy listami poleconymi zawiadomią klientów, którzy kupili samochody objęte kampanią, o uszkodzeniach jakie mogą występować w ich samochodach. Ponadto klienci, którzy zakupili samochody objęte kampanią, zostaną wezwani do złożenia wizyty w autoryzowanym serwisie w celu sprawdzenia, czy w ich samochodzie występuje ww. wada. W przypadku stwierdzenia braku nakrętki autoryzowany serwis obowiązany jest do bezpłatnego usunięcia usterki poprzez jej zamontowanie.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Chevrolet Cruze hatchback - za chwilę w...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.