mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Wiemy już, jak wygląda logotyp sportowej marki należącej do Seata. Od tej pory wszystkie sportowe modele będą sprzedawane pod tym znakiem. Oficjalny debiut zaplanowano na 22 lutego, a pierwsze premiery będą miały premierę podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Producent uruchomił specjalną stronę internetową - www.cupraofficial.com.

Nazwa Cupra funkcjonowała do tej pory jako oznaczenie najbardziej usportowionych modeli Seata. Przedstawiciele hiszpańskiej marki podkreślają, że przyszedł czas na to, żeby Cupra otrzymała własną duszę i DNA.

Na tą chwilę jedynym modelem dostępnym pod nową marką będzie Leon. Kompaktowy hatchback skrywa pod maską 2-litrowy silnik TSI o mocy 300 KM. Za kilka miesięcy do gamy dołączy Ateca z tym samym silnikiem, a potem kolejny SUV, którego nazwy jeszcze nie znamy. Producent zorganizował jakiś czas temu konkurs, który ma wyłonić nazwę. Do ścisłego finału dostały się cztery propozycje: Alboran, Aranda, Avilo oraz Tarraco.

To nie koniec nowości ze słonecznego Półwyspu Iberyjskiego. Seat zastrzegł jakiś czas temu trzy nazwy, które wykorzystano kiedyś do prezentacji trzech konceptów: Tango, Salsa i Bolero. Niewykluczone, że nowe modele o takich nazwach pojawią się na rynku. Jak tylko marka Cupra zadomowi się na europejskim rynku, Seat przejdzie do elektrycznej ofensywy w segmencie sportowych modeli.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Aktualności 2017-01-30

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~maciej.owicz 2018-02-06

Ciężko powiedzieć czy to lepiej czy gorzej.Z jednego z nowych modeli Seata korzystałem niedawno jak wypożyczałem samochód w Panek i ogólnie to fajnie się u mnie sprawdził. jestem ciekaw jak jeździ sie Cupra

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.