mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ćwierć milona sprzedanych Priusów

Ćwierć milona sprzedanych Priusów

Hybrydowy model Toyoty - Prius cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród jurorów różnych międzynarodowych konkursów, ale także wśród kupujących nowe auta.

Ćwierć milona sprzedanych Priusów

W listopadzie Toyota Prius zdobyła tytuł Car of the Year 2005, najbardziej prestiżową nagrodę w branży motoryzacyjnej na europejskim rynku. W głosowaniu 58 jurorów Prius zdobył 406 głosów i zdecydowanie wyprzedził konkurencję.

Nie gorzej wypada Prius, jeśli chodzi o sprzedaż. Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszej generacji tego modelu sprzedano już 250 tys. egzemplarzy. Jest to pierwsze seryjnie produkowane oraz najbardziej popularne obecnie na świecie kupowane auto napędzane jednostką hybrydową - silnik benzynowy połączony z elektrycznym. Sprzedaż w Europie w roku 2004 wyniosła już 8.500 sztuk. Największym rynkiem sprzedaży dla Priusa jest rynek amerykański, gdzie od momentu złożenia zamówienia trzeba teraz czekać kilka mieisęcy na odbiór. Przyszłoroczne plany zakładają 15 tys. Priusów sprzedanych w Europie i 180 tys. sztuk na całym świecie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wygrywa ranking Consumer Reports
Tesla wygrywa ranking Consumer Reports
Amerykańska organizacja Consumer Reports ogłosiła właśnie wyniki corocznego raportu satysfakcji klientów w branży motoryzacyjnej. Okazało się, że mieszkańcy USA bardziej doceniają markę Tesla niż Porsche.