mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ćwierćmilionowy Atego dla polskiej firmy

Ćwierćmilionowy Atego dla polskiej firmy

Hubertus Troska, dyrektor Mercedes-Benz Trucks, 9 czerwca przekazał w Woerth samochód ciężarowy Mercedes-Benz Atego numer 250 000 Krzysztofowi Kozarynowi, właścicielowi firmy „Kozaryn Transport Spedycja”

Ćwierćmilionowy Atego dla polskiej firmy
„Jest mi niezmiernie miło przekazać ten jubileuszowy pojazd klientowi z Europy Środkowo-Wschodniej - regionu, który jest coraz ważniejszy dla Mercedes-Benz. W 2007 roku sprzedaliśmy na całym świecie 22 800 Atego, z czego 1700 w nowych krajach Unii Europejskiej”, powiedział Hubertus Troska podkreślając rosnącą rolę nowych rynków i dodając, że „polska firma ‘Kozaryn Transport Spedycja’ była jedną z pierwszych w regionie, która świadczyła usługi transportowe w kierunku zachodnim”.
 
„Przedsiębiorstwo ‘Kozaryn’ w zeszłym roku zamówiło około 50 samochodów i jest jednym z naszych większych klientów”, przyznaje Heiko Schulze, dyrektor sprzedaży i marketingu samochodów użytkowych Mercedes-Benz. Współpraca niemieckiego koncernu z tą prężnie rozwijającą się firmą zaczęła się 6 lat temu. Od tego czasu Krzysztof Kozaryn wzbogacił swoją flotę o ponad 130 samochodów użytkowych z trójramienną gwiazdą na masce. Obecnie jego park pojazdów to głównie Mercedesy, mimo iż wcześniej użytkował auta wielu marek.
 
Ciężarówka Mercedes-Benz Atego, obchodząca w tym roku swoje dziesiąte urodziny, stała się jednym z najpopularniejszych samochodów w segmencie dystrybucyjnym od momentu wprowadzenia do sprzedaży wiosną 1998 roku. W 2004 roku samochód przeszedł modernizację - otrzymał specyficzne dla segmentu rozwiązania podnoszące m.in. komfort pracy kierowcy, np. system automatycznej zmiany biegów Telligent.

Dostarczone Atego ma silnik wyposażony w automatyczny system start/stop. Uruchamia on i zatrzymuje silnik całkowicie automatycznie, dzięki czemu umożliwia znaczne oszczędności, szczególnie w ruchu miejskim. Może on zmniejszyć zużycie paliwa średnio o 2,8 procent, a jeszcze większa redukcja spalania jest możliwa podczas jazdy w miejskich korkach. Mniejsze spalanie oznacza także redukcję emisji dwutlenku węgla. System wyłącza silnik, jeżeli samochód stoi ponad 3 sekundy, bieg nie jest włączony i nie jest wciśnięty pedał sprzęgła. Silnik automatycznie jest uruchamiany, gdy zostaje wciśnięty pedał sprzęgła. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia pracę kierowcy.

Jubileuszowy Atego będzie rozpoznawalny w barwach firmy Kozaryn, bowiem zostanie oznakowany jako  „Atego numer 250 000”.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes Atego

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Nowy SL od Brabusa!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando