mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cynkownia z najdłuższymi wannami w Europie

Cynkownia z najdłuższymi wannami w Europie

Na początku listopada 2013 roku nastąpiło uroczyste otwarcie firmy Metalcynk. Halę produkcyjną Metalcynku wybudowano w Bydgoszczy (w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej). Miesięcznie aż 5 tysięcy ton stali będzie poddawanych procesowi cynkowania.

Metalcynk wchodzi w skład Fountain Holdings. Holding ma ponad 35 cynkowni ogniowych (zanurzeniowych) zlokalizowanych w Niemczech, Belgii, Holandii i teraz w Polsce. Właścicielem grupy kapitałowej Fountain Holdings jest Lars Baumgürtel. Początki grupy sięgają roku 1889, kiedy w Niemczech w miejscowości Gelsenkirchen powstała pierwsza cynkownia ogniowa. W Bydgoszczy uruchamiana jest cynkownia z najdłuższymi wannami w Europie o wymiarach pieca: 19,0 m x 1,9 x 3,3 m. Docelowo Metalcynk ma zatrudnić ok. 100 osób. Wiosną przyszłego roku zaplanowane jest uruchomienie malarni. Główna działalność firmy to usługa cynkowania zanurzeniowego, elementy metalowe są zanurzane w ciekłym cynku o temp. 450 °C.

Na działce obok została wybudowana hala Metalbarku, w której produkowane będą elementy stalowe poddawane następnie procesowi cynkowania w Metalcynku.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne dostawcy

Podobne wiadomości:

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o pracę

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o...

Aktualności 2014-12-10

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.