mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czachor trzeci, Dąbrowski w szpitalu

Czachor trzeci, Dąbrowski w szpitalu

Mieszane nastroje mogą mieć kibice sportów motorowych po przebiegu ostatniej eliminacji rajdów terenowych - Rajdzie Dubaju. Dobrą wiadomością jest zajęcie trzeciego miejsca na koniec sezonu wśród motocyklistów w klasie 450 ccm Jacka Czachora. Złą - groźny wypadek Marka Dąbrowskiego.

Czachor trzeci, Dąbrowski w szpitalu

Dzięki zwycięstwu w Rajdzie Dubaju w klasie 450 ccm i siódmej w klasyfikacji ogólnej motocyklistów, Jacek Czachor zdołał wywalczyć trzecie miejsce w klasie 450-tek na koniec sezonu 2005. W ogólnej klasyfikacji zwyciężył Hiszpan, Marc Coma.

Na dwunastej pozycji w klasyfikacji końcowej znalazł się Marek Dąbrowski, który podczas tego rajdu przy dużej prędkości spadł z motocykla i złamał lewą rekę. Polak natychmiast został przetransportowany do szpitala w Abu Dhabi gdzie przeszedł operację.

Mimo, że kierowca nie czuje się najlepiej nie stwierdzono żadnych poważnych uszkodzeń wewnątrz organizmu. Dąbrowskiemu założono śruby, a jego występ w katorżniczym dla człowieka i maszyn - Rajdzie Dakar, stoi pod wielkim znakiem zapytania. Terenowy klasyk ruszy 31. grudnia z Lizbony.

Wśród kierowców samochodowych Rajd Dubaju wygrał Stephane Peterhansel. Tytuł mistrzowski powędrował jednak w ręce Bruno Saby. W rajdzie sklasyfikowano 20 załóg samochodów, 56 motocyklistów i kierowców quadów.

Czytaj także:

Rajd Australii: Sensacje i pech 2005-11-14


Podobne wiadomości:

Rajd Australii: Sensacje i pech

Rajd Australii: Sensacje i pech

Aktualności 2005-11-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.