mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czarne chmury nad WRC

Czarne chmury nad WRC

Dwa francuskie zespoły rajdowe, Peugeot i Citroen, zapowiedziały wycofanie się z rywalizacji o rajdowe mistrzostwo świata od 2006 roku.

Czarne chmury nad WRC

Grupa PSA Peugeot Citroen zdecydowała o redukcji budżetu na działalność sportową w wyniku gorszych wyników sprzedaży uzyskanych w ostatnim czasie. Koszt utrzymania zespołu rajdowego to nie tylko koszty bieżące ale także przede wszystkim ogromne nakłady na prace projektowe nad nowymi modelami oraz technologiami.

Zarówno Peugeot, jak i Citroen osiągały spore sukcesy na rajdowych trasach. W ostatnich czterech sezonach każdy z teamów dwukrotnie zwyciężał w klasyfikacji generalnej konstruktorów, ponadto zdobywając po jednym tytule indywidualnym (Gronholm na Peugeocie i w tym roku Loeb na Citroenie).

Nie wiadomo, jak będzie w takim razie wyglądać sezon rajdowy 2006. W tym roku tylko pięć fabrycznych zespołów brało udział w mistrzostwach (oprócz obu zespołów francuskich także Subaru, Ford i Mitsubishi). Być może, jeśli nie pojawią się nowi chętni (co jest mało prawdopodobne), a francuskie teamy nie zmienią swoich decyzji, FIA będzie zmuszona zaprzestać rywalizacji w kategorii fabrycznych pojazdów. Zwiększyłoby to szanse na tytuł mistrzowski szerokiej grupie kierowców, startujących w innych kategoriach.

W tym kontekście nie dziwią też zapowiedzi zespołu Forda, iż w ciągu najbliższych 4 lat nowy Focus WRC zdobędzie tytuł mistrzowski. Tylko, czy będzie mu to dane.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.