mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czarne turbo Saaba

Czarne turbo Saaba

Na targach we Frankfurcie Saab przygotował niespodziankę dla wszystkich lubujących się w szybkich i mocnych maszynach. Zaprezentuje bowiem limitowany model Turbo X zbudowany na bazie Saaba 9-3.

Czarne turbo Saaba

Turbo X został stworzony dla uczczenia trzydziestej rocznicy modeli szwedzkiej marki wyposażonych w turbodoładowane silniki. Po raz pierwszy, również na targach we Frankfurcie, w 1977 roku zaprezentowany został pierwszy doładowany model, czarny Saab 99/900. Wkrótce śladem Saaba poszli i inni producenci, jednak do dziś szwedzki koncern pozostaje jednym z liderów tego typu silników.

Przygotowany na tegoroczną wystawę we Frankfurcie limitowany model nawiązuje do historycznego modelu nie tylko turbodoładowaniem, ale i czarnym kolorem nadwozia. Stąd też wzięła się nazwa tej serii - "Black Turbo".

O samym aucie nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Ma zauroczyć nas swoim wyglądem (nawiązującym do modelu Saaba sprzed 30 lat) oraz oferowanymi osiągami. Jaki jednak silnik znajdzie się pod maską, dowiemy się zapewne dopiero na samych targach.

Zobacz więcej o modelu Saab 9-3

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-3 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-3

Podobne wiadomości:

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~pikador 2008-01-15

jako fan saaba ja bym wolal zeby w tej "nowej" , faceliftingowanej budzie saab powrocil ew. dodal do oferty swoja nowa - stara bude czyli tak charakterystyczne dla 99 / 900 / 9-3 3 czy 5 drzwiowy hatchback .... crocodillo style ;)) ale cos mi sie wydaje ze GM nie jest tym zainteresowane,niestety

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.