mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czarny scenariusz dla motodostawców

Czarny scenariusz dla motodostawców

Spadek popytu na samochody w 2010 roku może zredukować zamówienia dla polskich producentów części motoryzacyjnych.

Czarny scenariusz dla motodostawców
W przyszłym roku popyt na auta może mocno wyhamować, zwłaszcza na najważniejszym dla nas rynku niemieckim. Ponieważ jest to największy rynek motoryzacyjny Europy, zmniejszona zostanie produkcja samochodów na całym kontynencie. To czarny scenariusz dla fabryk motoryzacyjnych w Polsce. Branża żyje bowiem z eksportu, a ponad 90 proc. sprzedaży trafia na rynki unijne, z tego na niemiecki blisko jedna trzecia - prognozuje Rzeczpospolita.

Spadek zamówień może być szczególnie dotkliwy dla firm, które na początku roku, gdy brakowało zamówień, zwalniały pracowników, a następnie gdy liczba zamówień wzrosła szukały pracowników np. Lear Corporation, Maflow Polska.

- Jesteśmy przygotowani, że na początku przyszłego roku będzie lekka zapaść – potwierdził „Rz” przedstawiciel firmy Johnson Controls. Pewni swego nie są nawet dostawcy tyskiego Fiata: choć fabryka zwiększyła produkcję, nie wiadomo, czy będzie produkować najważniejszą dla niej nową Pandę. Za to spokojnie mogą spać dostawcy komponentów do produkcji nowego Opla Astry. W przyszłym roku z Gliwic może wyjechać nawet 200 tys. tych aut - informuje "Rz".

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Ford zaprezentował nowe wcielenie modelu Transit Custom. Samochód dostawczy o ładowności jednej tony ma całkowicie nowe wnętrze, jest wydajniejszy, a do tego wygląda atrakcyjnie. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego roku.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech