Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czas na GP Europy

Czas na GP Europy

Najbliższa, siódma eliminacja Mistrzostw Świata Formuły 1 to Grand Prix Europy, które odbędzie się 30 maja na torze Nurburgring w Niemczech.

Czas na GP Europy

Nurburg to niewielka miejscowość, położona 80 kilometrów na południowy - zachód od Kolonii. Tor Nurburgring wybudowany został 77 lat temu. Był pierwszym torem wyścigowym Niemiec. Pierwotnie składał się z dwóch oddzielnych sekcji: Pętli Północnej (Nordschleife) o długości 22,8 km oraz 7,5-kilometrowej Pętli Południowej (Sudschleife). Ta ostatnia została w późniejszym okresie przeistoczona w obecną postać toru Nurburgring.
 
Podczas inauguracyjnego wyścigu o Grand Prix Niemiec w 1927 roku triumfowal Otto Merz za kierownicą Mercedesa.
 
Na przestrzeni kolejnych lat, kierowcy zwracali uwagę na fakt, iż tor Nurburgring nie spełniał wymogów bezpieczeństwa. Na tej podstawie, w 1977 roku stracił on licencję, a wyścigi przeniesiono do Hockenheim. Po modernizacji toru, w Nurburg odbywa się Grand Prix Europy, zaś w Hockenheim Grand Prix Niemiec. Pierwszy wyścig GP Europy odbył się w 1984 roku, a zwyciężył w nim kierowca McLarena - Alain Prost. Ostatnie przebudowy toru sprawiły, że stał się on jednym z najbardziej atrakcyjnych i najbezpieczniejszych w F1.

W ostatnich czterech latach dwukrotnie triumfował Michael schumacher, jednak ostatnio w 2001 roku. W zeszłym roku pierwsze miejsce zajął jego młodszy brat Ralf, przed kolegą z zespołu BMW-Williams Juanem Pablo Montoyą.

Michael Schumacher będzie chciał z pewnością powetować sobie nieudany start w GP Monaco, kiedy to na skutek jego błędu, najechał na niego Montoya i z powodu uszkodzonego bolidu musiał wycofać się z jazdy. Jednak w dniu dzisiejszym, podczas pierwszego dnia treningów, niespodziewanie najlepszy czas uzyskał kierowca testowy, bardzo dobrze spisującego się w tym sezonie zespołu BAR-Honda, Anthony Davidson. Drugą i trzecią lokatę zajęli kierowcy Ferrari, Schumacher i Barrichello.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
Nie mamy dobrych wiadomości po pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała we wrześniu pojazdy przewożące dzieci do szkoły. Okazało się, że co szósty jest niesprawny.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj