mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czas na kolejne szkolenia okresowe

Czas na kolejne szkolenia okresowe

Dla kolejnej grupy kierowców samochodów ciężarowych i autobusów mija termin na przedłużenie uprawnień do wykonywania swojej pracy. Stowarzyszenie KIEROWCA.PL przypomina, że aby uzyskać odpowiedni wpis do prawa jazdy przed określoną rozporządzeniem datą 10 września, powinni oni ukończyć obowiązkowe szkolenie okresowe do 10 sierpnia.

Obowiązek ten dotyczy kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy kategorii C (C1,C1 + E, C + E) przed 1981 rokiem, a kategorii D (D1,D1 + E, D + E) w latach 1981 - 1990. To już  druga grupa kierowców objętych obowiązkiem odbycia szkoleń okresowych. W związku z tym Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL wraz z ponad 100 ośrodkami szkoleniowymi w całej Polsce rozpoczęło właśnie kampanię informacyjną pt. "35 godzin w dowolnym tempie". 

Głównym celem kampanii jest poinformowanie kierowców zawodowych o możliwości odbycia szkolenia okresowego w nowoczesnej, wspomaganej komputerowo formie. Pozwala ona na dostosowanie rytmu szkolenia indywidualnie do każdego kierowcy. 

Po ubiegłorocznej konroli NIK, okazało się, że szkolenia okresowego nie odbyło ponad 5 proc. kierowców autobusów i blisko 11 proc. kierowców ciężarówek. NIK i Policja skontrolowali w tym czasie 4128 autobusów i 4780 samochodów ciężarowych.
Tematy w artykule: szkolenia szkolenia okresowe

Podobne wiadomości:

Jeden egzamin, jedna baza pytań

Jeden egzamin, jedna baza pytań

Finanse i prawo 2013-11-02

Nintendo Wii szkoli pracowników Opla

Nintendo Wii szkoli pracowników Opla

Aktualności 2014-12-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.