mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czas na nowe Hummery

Czas na nowe Hummery

Marka Hummer, będąca w posiadaniu koncernu General Motors musi rozszerzyć swoje zestawienie modeli, aby stać się atrakcyjniejszą na rynku. Takie stanowisko zaprezentował podczas konferencji prasowej w Paryżu, wiceprezes GM, Bob Lutz.

Czas na nowe Hummery

'Hummer potrzebuje nowych modeli. Przynajmniej dwa lub trzy samochody pozwolą mu na pokrycie rynkowego zapotrzebowania.' Takich słów użył wiceprezes Lutz podczas otwarcia stoiska marki Hummer na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Paryżu. Poinformował on także o bardzo bliskich planach wdrożenia do masowej produkcji samochodu o nadwoziu pickup, z obszernym miejscem dla pasażera pozostającym w opcji.

Na początku tego roku GM odczuło presję ze strony swojego inwestora, multimiliardera Kirka Kerkoriana, wymagającego wyciągnięcia z dołku marki, która zaczynała od produkcji samochodów przeznaczonych dla wojska amerykańskiego. Władze GM włączyły Hummera do centralnej strategii koncernu, która zakłada obcięcie kosztów, zwiększenie udziałów na rynku oraz przede wszystkim powrót na rynek amerykański z profitem.

Sprzedaż Hummerów w ostatnich ośmiu miesiącach tego roku podniosła się o blisko pięćdziesiąt procent w stosunku do roku ubiegłego. Dla kontrastu, całkowita sprzedaż koncernu GM spadła w tym roku o dwanaście procent. Obecnie sprzedawane są trzy modele tego samochodu: H1, H2 oraz H3. Jednakże na początku tego roku zakończono już produkcję największego z nich wszystkich modelu H1. Sprzedający się obecnie najlepiej model H3, zbudowany został na kompaktowej płycie podłogowej używanej w samochodach produkcji GM. Wpływ na negatywne notowania na rynku w przeciągu ostatnich miesięcy może mieć fakt, że na samochody marki Hummer spadała lawina krytyki, a także dowcipów nawiązujących do jego dużego apetytu na paliwo. 

Czytaj także:

GM dodaje mocy (2006-07-04)

Koniec Hummera H1 (2006-05-15)

Hummer prosto z Afryki (2006-03-29)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hummer
Tematy w artykule: Hummer

Podobne wiadomości:

Hummer już chiński!

Hummer już chiński!

Aktualności 2009-10-12

GMC pracuje nad Hummerem

GMC pracuje nad Hummerem

Aktualności 2014-03-04

Pewne informacje wskazują na to, że firma GMC pracuje nad modelem, który miałby przywrócić do życia Hummera, który z przyczyn ekonomicznych został pogrzebany kilka lat temu. Auto miałoby się pojawić na rynku w ciągu kilku lat.

Komentuj:

~fifi 2007-07-06

h2 jest o 100 razy lepszy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando