mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czas na nowe Hummery

Czas na nowe Hummery

Marka Hummer, będąca w posiadaniu koncernu General Motors musi rozszerzyć swoje zestawienie modeli, aby stać się atrakcyjniejszą na rynku. Takie stanowisko zaprezentował podczas konferencji prasowej w Paryżu, wiceprezes GM, Bob Lutz.

Czas na nowe Hummery

'Hummer potrzebuje nowych modeli. Przynajmniej dwa lub trzy samochody pozwolą mu na pokrycie rynkowego zapotrzebowania.' Takich słów użył wiceprezes Lutz podczas otwarcia stoiska marki Hummer na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Paryżu. Poinformował on także o bardzo bliskich planach wdrożenia do masowej produkcji samochodu o nadwoziu pickup, z obszernym miejscem dla pasażera pozostającym w opcji.

Na początku tego roku GM odczuło presję ze strony swojego inwestora, multimiliardera Kirka Kerkoriana, wymagającego wyciągnięcia z dołku marki, która zaczynała od produkcji samochodów przeznaczonych dla wojska amerykańskiego. Władze GM włączyły Hummera do centralnej strategii koncernu, która zakłada obcięcie kosztów, zwiększenie udziałów na rynku oraz przede wszystkim powrót na rynek amerykański z profitem.

Sprzedaż Hummerów w ostatnich ośmiu miesiącach tego roku podniosła się o blisko pięćdziesiąt procent w stosunku do roku ubiegłego. Dla kontrastu, całkowita sprzedaż koncernu GM spadła w tym roku o dwanaście procent. Obecnie sprzedawane są trzy modele tego samochodu: H1, H2 oraz H3. Jednakże na początku tego roku zakończono już produkcję największego z nich wszystkich modelu H1. Sprzedający się obecnie najlepiej model H3, zbudowany został na kompaktowej płycie podłogowej używanej w samochodach produkcji GM. Wpływ na negatywne notowania na rynku w przeciągu ostatnich miesięcy może mieć fakt, że na samochody marki Hummer spadała lawina krytyki, a także dowcipów nawiązujących do jego dużego apetytu na paliwo. 

Czytaj także:

GM dodaje mocy (2006-07-04)

Koniec Hummera H1 (2006-05-15)

Hummer prosto z Afryki (2006-03-29)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hummer
Tematy w artykule: Hummer

Podobne wiadomości:

Hummer już chiński!

Hummer już chiński!

Aktualności 2009-10-12

Hummer padnie?

Hummer padnie?

Aktualności 2010-02-25

Komentuj:

~fifi 2007-07-06

h2 jest o 100 razy lepszy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.