mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czas rozpocząć wielkie ściganie

Czas rozpocząć wielkie ściganie

W ten weekend wystartuje nowy sezon Formuły 1, który rozpocznie się od zmagań na torze Alebert Park w Melbourne. Przed sezonem każdy zadaje sobie pytanie, czy Sebastian Vettel po raz czwarty zdobędzie tytuł mistrzowski.

Czas rozpocząć wielkie ściganie
Tegoroczny sezon Formuły Jeden będzie wyjątkowy pod jednym względem - przepisy. Kierowcy będą ostatni raz ścigać się w bolidach wyposażonych w silniki V8. W przyszłym sezonie konstrukcje będą napędzane turbodoładowanymi motorami V6, a to nie jedyne zmiany. Projektant RedBulla, Adrian Newey uważa, że osiągi nowych jednostek napędowych będą decydującym czynnikiem w przyszłym sezonie.

Jak będzie w tym roku? Faworytem jest niewątpliwie Red Bull, gdyż w konstrukcjach bolidów nie pojawiły się znaczące zmiany, które pozwolą konkurencji odskoczyć od Marka Webbera i Sebastiana Vettela. Oczywiście w czołówce walczyć z "czerwonymi bykami" na pewno będzie Ferrari i McLaren, do którego w tym sezonie dołączy Lotus Renault. Kimi Raikkonen jest głodny kolejnego sukcesu, a Renault jest w stanie mu to zapewnić.

Pierwsze dwa treningi dzisiejszego dnia "wygrał" Sebastian Vettel i to zapewne on w sobotę wykręci najlepszy czas w kwalifikacjach. Albert Park to tor uliczny, który z każdym okrążeniem staje się coraz bardziej przyczepny. Najlepsze miejsce na wyprzedzanie to trzeci zakręt oraz trzynasty. W Albert Park będzie ciekawie, gdy pogoda zacznie rozdawać karty. Prognozy przewidują deszcz w czasie kwalifikacji i w niedziele do południa. Do oglądania GP Australii może Was zniechęcić jedynie wczesna pora, wyścig rozpoczyna się o godzinie 7 naszego czasu. Nie zmienia to faktu, że czas rozpocząć wielkie ściganie.
Tematy w artykule: Formuła 1 F1 przepisy F1 F1 Formula 1 F1

Podobne wiadomości:

Ferrari F12 Berlinetta Spia od DMC Germany

auto motor i sport 0000-00-00

Niemcy wzięli na swoje warsztaty pojazd z włoskiej stajni – oto wynik zabiegów.

Ferrari F12 Berlinetta i Pagania Huayra:...

auto motor i sport 0000-00-00

Obydwa są członkami klubu aut sportowych pisanych przez bardzo duże S. Ferrari F12 Berlinetta i Pagani Huayra mają 700-konne silniki V12 i uwielbiają udowadniać sobie nawzajem, który jest bardziej nie z tej ziemi.

Komentuj:

Pacio 2013-03-15

Jak wygrał 2 treningi to wypada wygrać wyścig i zdobtć PP, więc Go SEB...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.