mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czekają nas kolejne inwestycje motoryzacyjne

Czekają nas kolejne inwestycje motoryzacyjne

Decyzja w sprawie uruchomienia w Polsce montowni samochodów przez duży międzynarodowy koncern powinna zapaść w marcu – zapowiada Janusz Piechociński. Resort gospodarki spodziewa się również dwóch dużych inwestycji producentów katalizatorów i ogumienia.

Czekają nas kolejne inwestycje motoryzacyjne
– Jeszcze w marcu zapadną ustalenia dotyczące uruchomienia w Polsce przez duży międzynarodowy koncern nowej montowni, mającej produkować docelowo 100 tysięcy samochodów – zapowiada Piechociński

Montownia Volkswagena, bo prawdopodobnie o ten koncern chodzi, która ma powstać w Wielkopolsce, ma dać ok. 3 tysięcy nowych miejsc pracy w samym zakładzie i dodatkowe kilka tysięcy przy wytwarzaniu niezbędnych komponentów.

Zdaniem ministra gospodarki w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się także znaczącej inwestycji jednego z producentów katalizatorów oraz rozwoju przemysłu gumowego. W tym drugim przypadku chodzi przede wszystkim o zwiększenie produkcji opon do pojazdów ciężarowych.

Jak podkreśla wicepremier i minister gospodarki, w ostatnim czasie co miesiąc pojawia się dobra wiadomość dla polskiego rynku motoryzacyjnego.

Inwestycje również wiążą się z nowymi miejscami pracy dla wykwalifikowanych pracowników. - Takie osoby są dla pracodawców cenne, co przekłada się na wysokie pensje – tłumaczy wicepremier. – Już dziś w sektorze polskich przedsiębiorstw mamy wyższą płacę średnią niż średnia w całej gospodarce. A korzystne warunki pracy sprzyjają dobrym relacjom między pracodawcą a pracownikiem. W przemyśle są one zwykle dużo lepsze niż na przykład w usługach.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

~jaś 2014-04-29

Oby tylko, kiedy koncerny które ruszą na Europę środkową w porę wyhamowali, bo może się zdarzyć, że zatrzymają się dopiero w Chinach. :)

Wieszal 2014-04-29

Teraz sporo działać zapowiada Fiat, co w połączeniu z pozostałymi firmami może sprawić, że w Europie Środkowej będziemy liderami.

lucek 2014-03-20

nareszcie warszawa przezwyciezyla niechec do niemcow ( pomijając VW Cady, ) , tak jak to bylo na poczatku lat 90 tych , kiedy to VW szukalo partnera na wschodzie do produkcji aut, ale Warszawa odrzucila ten projekt , zato Skoda przyjela VW z otwartymi rekami.

~dynia 2014-03-06

Ale fabryke Hundaya i KIA stracilismy...

~nocko 2014-02-14

a jak jest? pojawiła się ta inwestycja z silnikami, ma być chyba volkswagen, do tego jeszcze dwie inne, więc jak na początek roku bardzo dobry wynik, nie zmienia to oczywiście faktu że z czechami czy słowakami przegraliśmy wiele bitew o znaczące inwestycje w tym regionie Europy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.