mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czekają nas kolejne inwestycje motoryzacyjne

Czekają nas kolejne inwestycje motoryzacyjne

Decyzja w sprawie uruchomienia w Polsce montowni samochodów przez duży międzynarodowy koncern powinna zapaść w marcu – zapowiada Janusz Piechociński. Resort gospodarki spodziewa się również dwóch dużych inwestycji producentów katalizatorów i ogumienia.

Czekają nas kolejne inwestycje motoryzacyjne
– Jeszcze w marcu zapadną ustalenia dotyczące uruchomienia w Polsce przez duży międzynarodowy koncern nowej montowni, mającej produkować docelowo 100 tysięcy samochodów – zapowiada Piechociński

Montownia Volkswagena, bo prawdopodobnie o ten koncern chodzi, która ma powstać w Wielkopolsce, ma dać ok. 3 tysięcy nowych miejsc pracy w samym zakładzie i dodatkowe kilka tysięcy przy wytwarzaniu niezbędnych komponentów.

Zdaniem ministra gospodarki w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się także znaczącej inwestycji jednego z producentów katalizatorów oraz rozwoju przemysłu gumowego. W tym drugim przypadku chodzi przede wszystkim o zwiększenie produkcji opon do pojazdów ciężarowych.

Jak podkreśla wicepremier i minister gospodarki, w ostatnim czasie co miesiąc pojawia się dobra wiadomość dla polskiego rynku motoryzacyjnego.

Inwestycje również wiążą się z nowymi miejscami pracy dla wykwalifikowanych pracowników. - Takie osoby są dla pracodawców cenne, co przekłada się na wysokie pensje – tłumaczy wicepremier. – Już dziś w sektorze polskich przedsiębiorstw mamy wyższą płacę średnią niż średnia w całej gospodarce. A korzystne warunki pracy sprzyjają dobrym relacjom między pracodawcą a pracownikiem. W przemyśle są one zwykle dużo lepsze niż na przykład w usługach.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Komentuj:

~jaś 2014-04-29

Oby tylko, kiedy koncerny które ruszą na Europę środkową w porę wyhamowali, bo może się zdarzyć, że zatrzymają się dopiero w Chinach. :)

Wieszal 2014-04-29

Teraz sporo działać zapowiada Fiat, co w połączeniu z pozostałymi firmami może sprawić, że w Europie Środkowej będziemy liderami.

lucek 2014-03-20

nareszcie warszawa przezwyciezyla niechec do niemcow ( pomijając VW Cady, ) , tak jak to bylo na poczatku lat 90 tych , kiedy to VW szukalo partnera na wschodzie do produkcji aut, ale Warszawa odrzucila ten projekt , zato Skoda przyjela VW z otwartymi rekami.

~dynia 2014-03-06

Ale fabryke Hundaya i KIA stracilismy...

~nocko 2014-02-14

a jak jest? pojawiła się ta inwestycja z silnikami, ma być chyba volkswagen, do tego jeszcze dwie inne, więc jak na początek roku bardzo dobry wynik, nie zmienia to oczywiście faktu że z czechami czy słowakami przegraliśmy wiele bitew o znaczące inwestycje w tym regionie Europy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando