mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czekają nas nowe inwestycje samochodowe

Czekają nas nowe inwestycje samochodowe

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pracuje nad 23 projektami inwestycyjnymi z sektora motoryzacyjnego. To najwięcej ze wszystkich branż, jakimi agencja się teraz zajmuje. Magnesem dla inwestorów pozostają specjalne strefy ekonomiczne.

Czekają nas nowe inwestycje samochodowe
– Motoryzacja jest jednym z priorytetów, jakie wyznaczyliśmy na 2010 rok – zapowiada prezes PAIiIZ Sławomir Majman. Polską zainteresowane są głównie firmy produkujące części dla fabryk, nastawione na eksport. Jak powiedział „Rz” Majman, rozmowy z dwoma, trzema PAIiIZ chce sfinalizować przed końcem pierwszego półrocza.

Zainteresowani uruchomieniem produkcji w Polsce są tylko dostawcy komponentów i części. Wartość większości inwestycji motoryzacyjnych w 2010 roku ma się zamykać w granicach od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych, a sporą częścią nowych przedsięwzięć będą reinwestycje - szacuje "Rzeczpospolita".

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Skoda świętuje kolejny rekord

Skoda świętuje kolejny rekord

Aktualności 2015-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.