mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czekają nas nowe inwestycje samochodowe

Czekają nas nowe inwestycje samochodowe

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pracuje nad 23 projektami inwestycyjnymi z sektora motoryzacyjnego. To najwięcej ze wszystkich branż, jakimi agencja się teraz zajmuje. Magnesem dla inwestorów pozostają specjalne strefy ekonomiczne.

Czekają nas nowe inwestycje samochodowe
– Motoryzacja jest jednym z priorytetów, jakie wyznaczyliśmy na 2010 rok – zapowiada prezes PAIiIZ Sławomir Majman. Polską zainteresowane są głównie firmy produkujące części dla fabryk, nastawione na eksport. Jak powiedział „Rz” Majman, rozmowy z dwoma, trzema PAIiIZ chce sfinalizować przed końcem pierwszego półrocza.

Zainteresowani uruchomieniem produkcji w Polsce są tylko dostawcy komponentów i części. Wartość większości inwestycji motoryzacyjnych w 2010 roku ma się zamykać w granicach od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych, a sporą częścią nowych przedsięwzięć będą reinwestycje - szacuje "Rzeczpospolita".

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.