mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czekają nas nowe inwestycje samochodowe

Czekają nas nowe inwestycje samochodowe

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pracuje nad 23 projektami inwestycyjnymi z sektora motoryzacyjnego. To najwięcej ze wszystkich branż, jakimi agencja się teraz zajmuje. Magnesem dla inwestorów pozostają specjalne strefy ekonomiczne.

Czekają nas nowe inwestycje samochodowe
– Motoryzacja jest jednym z priorytetów, jakie wyznaczyliśmy na 2010 rok – zapowiada prezes PAIiIZ Sławomir Majman. Polską zainteresowane są głównie firmy produkujące części dla fabryk, nastawione na eksport. Jak powiedział „Rz” Majman, rozmowy z dwoma, trzema PAIiIZ chce sfinalizować przed końcem pierwszego półrocza.

Zainteresowani uruchomieniem produkcji w Polsce są tylko dostawcy komponentów i części. Wartość większości inwestycji motoryzacyjnych w 2010 roku ma się zamykać w granicach od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych, a sporą częścią nowych przedsięwzięć będą reinwestycje - szacuje "Rzeczpospolita".

Podobne wiadomości:

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.