mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czerwcowy wzrost rejestracji aut

Czerwcowy wzrost rejestracji aut

W czerwcu 2010 roku zarejestrowano w Polsce 30,5 tys. nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, o 6,2 tys. więcej niż w czerwcu 2009. Tym samym rejestracje w całym pierwszym półroczu 2010 przekroczyły o 2,2 tys. poziom z analogicznego okresu zeszłego roku (164 tys. pojazdów w 2010 w porównaniu z 161,8 tys. w 2009).

Czerwcowy wzrost rejestracji aut
Tak duży wzrost rejestracji w czerwcu związany jest prawdopodobnie z przesunięciem zakupów z kwietnia (żałoba narodowa) i z maja (powódź). Potwierdza to tym bardziej trend wzrostu rodzimego rynku motoryzacyjnego. Liderem rankingu marek 2010 roku pozostaje Skoda z udziałem w rynku 10,5%, jednak drugi w rankingu Fiat nie daje za wygraną i na koniec czerwca zmniejszył dystans do Skody do 1.000 szt. Podobnie jak w maju, również w czerwcu wszystkie marki z pierwszej dziesiątki rankingu poza Toyotą i Volkswagenem odnotowały wzrosty.

Osoby fizyczne zarejestrowały w czerwcu 2010 14,6 tys. pojazdów, czyli o 2,4 tys. sztuk więcej niż w zeszłym roku. Ilość pojazdów zarejestrowanych przez osoby fizyczne w pierwszym półroczu jest więc w dalszym ciągu mniejsza o blisko 6,4 tys. niż w zeszłym roku. Fiat umocnił się na pozycji lidera i osiągnął udział 12%. Marki koreańskie Kia i Hyundai kontynuują swoją dobrą passę osiągając w pierwszym półroczu wzrost odpowiednio o 1,6 tys. i 700 szt. Dodatkowo do marek notujących wzrost rejestracji dołączyło Renault (+300 szt).

Największą popularnością wśród osób fizycznych cieszą się Fiat Punto (3,8 tys. szt, wzrost o 600 szt), Skoda Octavia (3,7 tys. szt, spadek o 600 szt) i Opel Astra (3,3 tys. szt, spadek również o 600 szt). Na podkreślenie zasługuje rewelacyjny wynik Nissana Qashqai (2,2 tys. szt, wzrost o 1,1 tys.)
Firmy zarejestrowały w czerwcu 15,8 tys. pojazdów, czyli 3,8 tys. sztuk więcej niż rok temu. Ilość pojazdów zarejestrowanych przez firmy w pierwszym półroczu wzrósł o 8,6 tys. w porównaniu do zeszłego roku. Można powiedzieć o prawdziwym ożywieniu w zakupach aut firmowych. Liderem tego segmentu z udziałem w rynku 12,0% pozostaje Skoda dystansując o 900 szt Forda.

Najpopularniejsze modele wśród firm to : Skoda Octavia (5,1 tys, wzrost aż o 1,5 tys w porównaniu z zeszłym rokiem), Ford Focus (3,8 tys, wzrost o 800 szt) i Skoda Fabia (2,9 tys, wzrost o 800 szt)

Podobne wiadomości:

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-05-01

Znalazłeś w sieci świetną ofertę sprzedaży samochodu, pojechałeś i kupiłeś wymarzone auto. Pewnie jesteś zadowolony, że wielomiesięczne poszukiwania za Tobą. Ale zanim będziesz mógł cieszyć się z auta na całego, musisz przejść urzędniczo-papierkową ścieżkę zdrowia i zarejestrować pojazd. Ten temat tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany, bo dzięki naszym wskazówkom zarejestrujesz swój nowy samochód szybko i bez stresu.


Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.