mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czerwiec Peugeota

Czerwiec Peugeota

Czerwiec okazał się bardzo dobrym miesiącem dla Peugeota. W rankingu Top Ten mojeauto.pl marka ta awansowała aż o dziewięć pozycji na drugą lokatę, wysokie miejsca zajęły także dwa modele francuskiego koncernu.

Czerwiec Peugeota

Oczywiście pierwsza pozycja w rankingu pozostała niezmieniona. Ford Focus zdecydowanie wyprzedza konkurentów i już powoli może przymierzać się do tytułu Internetowego Samochodu Roku. Również na dłużej zadomowiła się na drugiej pozycji Skoda Fabia, jednak w czerwcu bardzo mocno naciskały ją dwa modele Toyoty: Avensis i Corolla.

Bardzo dobre wejście miały też dwie „malutkie” nowości. Chevrolet Spark, którego ceny zaczynają się od 28.900 zł znalazł się od razu na szóstym miejscu, a Citroen C1 (31.800 zł) na dziesiątej. Za wcześnie jeszcze chyba, by mówić o małych i niedrogich samochodach, jako tych, które opanują na dłużej czołową dziesiątkę, ale szanse na to są spore, tym bardziej, iż czekają nas kolejne nowości aut w tym segmencie rynkowym.


TABELA 1 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane modele w czerwcu 2005

* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe

Z pozostałych czerwcowych nowości w pierwszej trzydziestce rankingu znalazł się jedynie odnowiony Volkswagen Polo, który awansował o dziesięć pozycji. W czerwcu chętni mogli nabyć także nową Klasę M Mercedesa oraz Lexusa RX 400h.

TABELA 2 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane marki w czerwcu 2005

Miejsce

Zmiana

Marka

Punkty*

1

bez zmian

Toyota

40305

2

+ 9

Peugeot

34789

3

- 1

Ford

34130

4

bez zmian

Volkswagen

33719

5

- 2

Opel

32529

6

+ 6

Citroen

26912

7

bez zmian

Mercedes

26761

8

- 3

Skoda

26754

9

- 1

Fiat

25307

10

+ 4

Chevrolet

22635

* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe

Spore zmiany w rankingu najbardziej popularnych marek to zasługa udanych debiutów małych Sparka i C1 oraz kampanii promocyjnej Peugeota. To właśnie Peugeot odnotował największy awans w czołówce, bo aż o 9 pozycji i to od razu na drugie miejsce. Jak widać niższa cena przyciąga uwagę potencjalnych nabywców i może właśnie to nieco śmielsze działanie francuskiej marki spowoduje podobną reakcję innych producentów i w następstwie ożywienie polskiego rynku aut nowych.

Toyota dość długo czekała, aby zdobyć pierwszą lokatę. Ale jak już to się w końcu udało (w maju), to wydaje się, iż na dłużej. W czerwcu przewaga nad rywalami była zdecydowana, to zasługa głównie wysokiej pozycji modeli Avensis i Corolla. Jak zadebiutuje do tego jeszcze najmniejszy Aygo, to przewaga może okazać się zbyt duża dla jakiejkolwiek konkurencji.

 TABELA 3 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane auta dla firm w czerwcu 2005

Miejsce

Zmiana

Marka

Punkty*

1

bez zmian

Mercedes Sprinter

1973

2

bez zmian

Mercedes Vito

1503

3

bez zmian

Ford Transit

1384

4

nowy

Skoda Octavia Nowa

1199

5

- 1

Gaz Gazela

1190

6

+ 2

Iveco Daily

1125

7

+ 8

Volkswagen Transporter

1122

8

- 3

Volkswagen Caddy

1037

9

+ 4

Peugeot Partner

1016

10

+ 4

Porsche Cayenne

958

* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe

Na trzech czołowych pozycjach rankingu samochodów dla firm w czerwcu nie było żadnych zmian. Zarówno Sprinter, Vito, jak i Transit cieszą się sporą popularnością jako samochody dostawcze. W czołówce także dwa „poznańskie” Volkswageny – Transporter i Caddy, które jednak plasowały się już niejednokrotnie znacznie wyżej.

W czerwcu w ofercie Skody pojawiła się nowa Octavia Combi z homologacją ciężarową, która umożliwia odliczenie pełnego VAT-u. Auto dostępne jest z dwoma silnikami benzynowymi FSI oraz dwoma dieslami TDI. Niestety tylko do 22 sierpnia, gdyż później wejdą w życie przepisy znowelizowanej ustawy inaczej klasyfikujące samochody, od których można odliczyć 100% podatku VAT. Chyba, że Skoda przygotuje specjalną wersję Octavii, również spełniającą nowe kryteria uprawniające do odliczenia.

Powrót do czołowej dziesiątki zanotowały w czerwcu także Peugeot Partner, to z pewnością także zasługa po części akcji rabatowej, oraz Porsche Cayenne, który jeszcze tylko do 22 sierpnia będzie mógł być traktowany jako samochód ciężarowy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando