mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czerwiec Peugeota

Czerwiec Peugeota

Czerwiec okazał się bardzo dobrym miesiącem dla Peugeota. W rankingu Top Ten mojeauto.pl marka ta awansowała aż o dziewięć pozycji na drugą lokatę, wysokie miejsca zajęły także dwa modele francuskiego koncernu.

Czerwiec Peugeota

Oczywiście pierwsza pozycja w rankingu pozostała niezmieniona. Ford Focus zdecydowanie wyprzedza konkurentów i już powoli może przymierzać się do tytułu Internetowego Samochodu Roku. Również na dłużej zadomowiła się na drugiej pozycji Skoda Fabia, jednak w czerwcu bardzo mocno naciskały ją dwa modele Toyoty: Avensis i Corolla.

Bardzo dobre wejście miały też dwie „malutkie” nowości. Chevrolet Spark, którego ceny zaczynają się od 28.900 zł znalazł się od razu na szóstym miejscu, a Citroen C1 (31.800 zł) na dziesiątej. Za wcześnie jeszcze chyba, by mówić o małych i niedrogich samochodach, jako tych, które opanują na dłużej czołową dziesiątkę, ale szanse na to są spore, tym bardziej, iż czekają nas kolejne nowości aut w tym segmencie rynkowym.


TABELA 1 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane modele w czerwcu 2005

* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe

Z pozostałych czerwcowych nowości w pierwszej trzydziestce rankingu znalazł się jedynie odnowiony Volkswagen Polo, który awansował o dziesięć pozycji. W czerwcu chętni mogli nabyć także nową Klasę M Mercedesa oraz Lexusa RX 400h.

TABELA 2 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane marki w czerwcu 2005

Miejsce

Zmiana

Marka

Punkty*

1

bez zmian

Toyota

40305

2

+ 9

Peugeot

34789

3

- 1

Ford

34130

4

bez zmian

Volkswagen

33719

5

- 2

Opel

32529

6

+ 6

Citroen

26912

7

bez zmian

Mercedes

26761

8

- 3

Skoda

26754

9

- 1

Fiat

25307

10

+ 4

Chevrolet

22635

* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe

Spore zmiany w rankingu najbardziej popularnych marek to zasługa udanych debiutów małych Sparka i C1 oraz kampanii promocyjnej Peugeota. To właśnie Peugeot odnotował największy awans w czołówce, bo aż o 9 pozycji i to od razu na drugie miejsce. Jak widać niższa cena przyciąga uwagę potencjalnych nabywców i może właśnie to nieco śmielsze działanie francuskiej marki spowoduje podobną reakcję innych producentów i w następstwie ożywienie polskiego rynku aut nowych.

Toyota dość długo czekała, aby zdobyć pierwszą lokatę. Ale jak już to się w końcu udało (w maju), to wydaje się, iż na dłużej. W czerwcu przewaga nad rywalami była zdecydowana, to zasługa głównie wysokiej pozycji modeli Avensis i Corolla. Jak zadebiutuje do tego jeszcze najmniejszy Aygo, to przewaga może okazać się zbyt duża dla jakiejkolwiek konkurencji.

 TABELA 3 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane auta dla firm w czerwcu 2005

Miejsce

Zmiana

Marka

Punkty*

1

bez zmian

Mercedes Sprinter

1973

2

bez zmian

Mercedes Vito

1503

3

bez zmian

Ford Transit

1384

4

nowy

Skoda Octavia Nowa

1199

5

- 1

Gaz Gazela

1190

6

+ 2

Iveco Daily

1125

7

+ 8

Volkswagen Transporter

1122

8

- 3

Volkswagen Caddy

1037

9

+ 4

Peugeot Partner

1016

10

+ 4

Porsche Cayenne

958

* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe

Na trzech czołowych pozycjach rankingu samochodów dla firm w czerwcu nie było żadnych zmian. Zarówno Sprinter, Vito, jak i Transit cieszą się sporą popularnością jako samochody dostawcze. W czołówce także dwa „poznańskie” Volkswageny – Transporter i Caddy, które jednak plasowały się już niejednokrotnie znacznie wyżej.

W czerwcu w ofercie Skody pojawiła się nowa Octavia Combi z homologacją ciężarową, która umożliwia odliczenie pełnego VAT-u. Auto dostępne jest z dwoma silnikami benzynowymi FSI oraz dwoma dieslami TDI. Niestety tylko do 22 sierpnia, gdyż później wejdą w życie przepisy znowelizowanej ustawy inaczej klasyfikujące samochody, od których można odliczyć 100% podatku VAT. Chyba, że Skoda przygotuje specjalną wersję Octavii, również spełniającą nowe kryteria uprawniające do odliczenia.

Powrót do czołowej dziesiątki zanotowały w czerwcu także Peugeot Partner, to z pewnością także zasługa po części akcji rabatowej, oraz Porsche Cayenne, który jeszcze tylko do 22 sierpnia będzie mógł być traktowany jako samochód ciężarowy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.