mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czerwone logo Fiata

Czerwone logo Fiata

Nowe modele i szybki wzrost sprzedaży zdają się prowadzić włoską firmę ku znacznie lepszej przyszłości. Duże zmiany w image'u marki ma podkreślić także nowe logo, które pojawi się już w przyszłym roku na masce nowego modelu Bravo.

Czerwone logo Fiata

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Fiat wypuścił kilka nowości, które znacząco mają się przyczynić do odbudowy prestiżu włoskiej marki. Croma, Grande Punto, Sedici oraz debiutujący za kilka miesięcy Bravo stanowić będą w najbliższej przyszłości o sile Fiata.

Nowe logo zostało zaprojektowane przy współpracy centrum stylistycznego Fiata z agencją Robilant Associati. Nawiązuje wyraźnie do znaczka, jaki zdobił przód aut marki Fiat wyprodukowanych w okresie od 1931 do 1968 roku. Pierwszym modelem, jaki wówczas otrzymał takie logo, był Fiat 524 debiutujący w 1931 roku. Po raz pierwszy logo otrzymało wtedy prostokątny kształt w pionowo ułożonymi literami.

Nowy Fiat Bravo będzie miał światową premierą na specjalnym pokazie 29 stycznia w Rzymie. Będzie pierwszym modelem, który pojawi się w sprzedaży już z nowym logo. Kolejne modele będą sukcesywnie otrzymywać taki znaczek w późniejszym czasie.

Poprzednie logo - okrągłe na ciemno niebieskim tle pojawiło się na maskach samochodów marki Fiat stosunkowo niedawno, w 1999 roku.

Zobacz więcej o marce Fiat

Czytaj także:
Fiat Bravo: Fiat a'la Alfa (2006-10-26)

Tani Fiat w segmencie C (2006-10-20)

VW na czele, Fiat ze sporym wzrostem (2006-10-16)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~fan 2006-10-27

stare ładniejsze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.