mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czerwony baron wrócił

Czerwony baron wrócił

Formuła 1 zrobiła się tak ciekawa, że nawet tradycyjnie nudna Grand Prix Węgier pełna była emocjonujących zwrotów akcji i kontrowersyjnych wydarzeń - pisze Cezary Gutowski dziennikarz Przęglądu Sportowego.

Czerwony baron wrócił
Z punktu widzenia dziesiątków tysięcy polskich kibiców, którzy zasiedli na trybunach Hungaroringu, kluczowym momentem wyścigu był kuriozalny błąd mechaników Renault podczas pit stopu. Wydarzeniem bardziej globalnym był wielki powrót Michaela Schumachera - może nie jego prędkości, lecz brawurowego i niebezpiecznego stylu walki na torze.

Jeśli zaś chodzi o Schumachera, najwyraźniej wielki mistrz dochodzi do dawnej formy. Broniąc pozycji niemal wcisnął w ścianę dawnego kolegę z teamu, który kiedyś pomagał mu w zdobywaniu mistrzostw dla Ferrari. Twierdził, że zostawił mu miejsce, ale - patrząc na powtórki i fotografie - trudno oprzeć się wrażeniu, że zrobił to przypadkiem. Barrichello tylko cudem nie otarł się o ścianę. W zasadzie, jadąc tak brudnym poboczem mógł w każdej chwili obrócić się sam z siebie, zabierając ze sobą także Michaela. Rubens panował jednak nad swoim Williamsem, nie zdjął jednak nogi z gazu i przedarł się na punktowane miejsce, a Schumi dostał karę.

Przyznam szczerze, że słysząc o powrocie Michaela nigdy nie oczekiwałem, że kiedykolwiek wróci on do dawnej świetności, ale widać po części byłem w błędzie. Może już nie radzi sobie z młodszymi kolegami z toru i nie potrafi opanować współczesnego bolidu Formuły 1 w równym stopniu, co Nico Rosberg, ale o tym, jak wbijać rywali w ścianę właśnie sobie przypomniał. Dzisiaj wróciła legenda „czerwonego barona".

Więcej w Przeglądzie Sportowym>>>
Tematy w artykule: F1 kara Michael Schumacher

Podobne wiadomości:

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Finanse i prawo 2016-10-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.