mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Część planu naprawczego dla VW zaakceptowana

Część planu naprawczego dla VW zaakceptowana

Wielka akcja serwisowa zapowiadana przez Volkswagena wchodzi w kolejny etap. Federalny Urząd Transportu w Niemczech zaakceptował plan naprawczy dla ponad 800 tys. egzemplarzy samochodów ze znaczkiem VW i silnikiem TDI EA189 pod maską.

Część planu naprawczego dla VW zaakceptowana
Plan naprawczy dotyczy na razie modelu Passat, CC oraz Eos, które miały pod maską dwulitrowy silnik TDI. W sumie będzie to ponad 800 tys. egzemplarzy. Koncern Volkswagen wysyła listy z zaproszeniami do swoich klientów, którzy będą mogli w najbliższym czasie umówić się na wizytę u lokalnego dealera tej marki.

Akcja serwisowa dotyczy wersji 110, 135 i 140-konnych tego silnika. Jak podaje Volkswagen, zmiana oprogramowania nie spowoduje podwyższenia spalania, pogorszenia wydajności czy głośniejszej pracy silnika.

Volkswagen spowalnia całą akcję serwisową w stosunku do pozostałych wersji silnikowych. Nie wiadomo kiedy pojawi się poprawka dla silnika EA189 o pojemności 1,2 litra. Pierwszy etap akcji serwisowej miał się rozpocząć w drugim kwartale tego roku. Na razie dzieje się niewiele w tej kwestii.

Kilka dni temu opublikowano raport, z którego wynika, że akcja serwisowa w Europie dotknęła zaledwie 50 tys. egzemplarzy z 8,5 miliona. Stało się tak po części dlatego, że niemiecki urząd musi akceptować akcję naprawczą dla każdego modelu z osobna. Akcja nie ruszyła także w Stanach Zjednoczonych, ponieważ jest tam finalizowane rozliczenie i ugoda pomiędzy koncernem VW, a amerykańskimi urzędami. Porozumienie może pozwolić odzyskać pieniądze amerykańskim klientom lub pozwolić im na zwrot samochodu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen diesel dieselgate

Podobne wiadomości:

Wielkie stolice zakażą Diesli

Wielkie stolice zakażą Diesli

Aktualności 2016-12-06

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport