mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Część planu naprawczego dla VW zaakceptowana

Część planu naprawczego dla VW zaakceptowana

Wielka akcja serwisowa zapowiadana przez Volkswagena wchodzi w kolejny etap. Federalny Urząd Transportu w Niemczech zaakceptował plan naprawczy dla ponad 800 tys. egzemplarzy samochodów ze znaczkiem VW i silnikiem TDI EA189 pod maską.

Część planu naprawczego dla VW zaakceptowana
Plan naprawczy dotyczy na razie modelu Passat, CC oraz Eos, które miały pod maską dwulitrowy silnik TDI. W sumie będzie to ponad 800 tys. egzemplarzy. Koncern Volkswagen wysyła listy z zaproszeniami do swoich klientów, którzy będą mogli w najbliższym czasie umówić się na wizytę u lokalnego dealera tej marki.

Akcja serwisowa dotyczy wersji 110, 135 i 140-konnych tego silnika. Jak podaje Volkswagen, zmiana oprogramowania nie spowoduje podwyższenia spalania, pogorszenia wydajności czy głośniejszej pracy silnika.

Volkswagen spowalnia całą akcję serwisową w stosunku do pozostałych wersji silnikowych. Nie wiadomo kiedy pojawi się poprawka dla silnika EA189 o pojemności 1,2 litra. Pierwszy etap akcji serwisowej miał się rozpocząć w drugim kwartale tego roku. Na razie dzieje się niewiele w tej kwestii.

Kilka dni temu opublikowano raport, z którego wynika, że akcja serwisowa w Europie dotknęła zaledwie 50 tys. egzemplarzy z 8,5 miliona. Stało się tak po części dlatego, że niemiecki urząd musi akceptować akcję naprawczą dla każdego modelu z osobna. Akcja nie ruszyła także w Stanach Zjednoczonych, ponieważ jest tam finalizowane rozliczenie i ugoda pomiędzy koncernem VW, a amerykańskimi urzędami. Porozumienie może pozwolić odzyskać pieniądze amerykańskim klientom lub pozwolić im na zwrot samochodu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen diesel dieselgate

Podobne wiadomości:

Volkswagen Up! w wersji SUV

Volkswagen Up! w wersji SUV

Aktualności 2017-08-17

Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony

Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony

Aktualności 2017-08-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross