mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Część planu naprawczego dla VW zaakceptowana

Część planu naprawczego dla VW zaakceptowana

Wielka akcja serwisowa zapowiadana przez Volkswagena wchodzi w kolejny etap. Federalny Urząd Transportu w Niemczech zaakceptował plan naprawczy dla ponad 800 tys. egzemplarzy samochodów ze znaczkiem VW i silnikiem TDI EA189 pod maską.

Część planu naprawczego dla VW zaakceptowana
Plan naprawczy dotyczy na razie modelu Passat, CC oraz Eos, które miały pod maską dwulitrowy silnik TDI. W sumie będzie to ponad 800 tys. egzemplarzy. Koncern Volkswagen wysyła listy z zaproszeniami do swoich klientów, którzy będą mogli w najbliższym czasie umówić się na wizytę u lokalnego dealera tej marki.

Akcja serwisowa dotyczy wersji 110, 135 i 140-konnych tego silnika. Jak podaje Volkswagen, zmiana oprogramowania nie spowoduje podwyższenia spalania, pogorszenia wydajności czy głośniejszej pracy silnika.

Volkswagen spowalnia całą akcję serwisową w stosunku do pozostałych wersji silnikowych. Nie wiadomo kiedy pojawi się poprawka dla silnika EA189 o pojemności 1,2 litra. Pierwszy etap akcji serwisowej miał się rozpocząć w drugim kwartale tego roku. Na razie dzieje się niewiele w tej kwestii.

Kilka dni temu opublikowano raport, z którego wynika, że akcja serwisowa w Europie dotknęła zaledwie 50 tys. egzemplarzy z 8,5 miliona. Stało się tak po części dlatego, że niemiecki urząd musi akceptować akcję naprawczą dla każdego modelu z osobna. Akcja nie ruszyła także w Stanach Zjednoczonych, ponieważ jest tam finalizowane rozliczenie i ugoda pomiędzy koncernem VW, a amerykańskimi urzędami. Porozumienie może pozwolić odzyskać pieniądze amerykańskim klientom lub pozwolić im na zwrot samochodu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen diesel dieselgate

Podobne wiadomości:

Volkswagen Up! w wersji SUV

Volkswagen Up! w wersji SUV

Aktualności 2017-08-17

Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły

Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech