mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czesi mają nowe radiowozy

Czesi mają nowe radiowozy

Czeska Policja oraz Skoda Auto zaprezentowały nowy kształt radiowozów. Pierwsze samochody spośród 3 500 aut właśnie docierają do czeskich komend i komisariatów.

Czesi mają nowe radiowozy
Skoda Auto dostarczy czeskiej Policji do 2011 roku łącznie 3 500 pojazdów, w tym 2 600 oznakowanych i 900 nieoznakowanych. Wersja oznakowana to wyłącznie model Octavia (dwie opcje silnika, obie wersje nadwozia, tzn. limuzyna i kombi), a wersja nieoznakowana to modele Octavia i Fabia. Taki jest efekt przetargu publicznego, ogłoszonego wiosną tego roku. Teraz do czeskiej Policji trafia dziennie 50 Octavii specjalnie dostosowanych do jej potrzeb.


Na potrzeby umowy przygotowano specjalny srebrny odcień lakieru, zwany "Policie ČR". Inne różnice, w porównaniu z poprzednimi modelami dostarczanymi przez Skodę, to - między innymi - naklejki wykonane ze specjalnego fluorescencyjnego materiału, które zwiększają bezpieczeństwo podróżujących pojazdem oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Pojazdy czeskiej marki używane są również przez oddziały policyjne w innych krajach - na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Izraelu, a także w Polsce.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda policja

Podobne wiadomości:

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~bbb 2008-11-21

Hmmm... to hasło populistów "Kupując w Polskich firmach, zmniejszasz polskie bezrobocie" itp. Ekonomiści są raczej zgodni, że jest inaczej. Poczytaj a zrozumiesz.

~aaa 2008-11-17

Dobry interes. Zobaczcie, uczcie się od Czechów. Czesi zawsze mieli głowę na karku i potrafili myśleć. Po pierwsze Škoda trafiła dobry kontrakt i wyprzedała modele przed liftem, po drugie czeski podatnik zapłaci mniej za solidne samochody, po trzecie pomimo, że to marka VW duża część zysków zostanie w Czechach, jednolity park pojazdów to także niższe koszty serwisu, napraw, eksploatacji, jak to jest w Polsce? Kupiliśmy w miarę dobre samochody (Kia), dobre bo dość tanie i w miarę niezawodne. Niestety kupiliśmy je w regularnej cenie dla odbiorców flotowych, bo akurat tam zmiany modelu nie było. I kasa opuściła nasz kraj. Nikt poza importerem tu nic nie zarobił. I tu dochodzimy do sedna, my żeby w histerii "NIE DAĆ NIEMCOWI" odmówiliśmy VW podjęcia negocjacji i wybraliśmy Daewoo. Poszło o związki zawodowe w FSO.... i co teraz, większość i tak straciła pracę, składamy kilka pojazdów na krzyż, jedne nawet produkujemy ale gdzie z tym do europy? Jedyna radość w tym, że octavie też są składane w Poznaniu, i zawsze co nieco zostaje z tego w kraju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.