mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czesi mają nowe radiowozy

Czesi mają nowe radiowozy

Czeska Policja oraz Skoda Auto zaprezentowały nowy kształt radiowozów. Pierwsze samochody spośród 3 500 aut właśnie docierają do czeskich komend i komisariatów.

Czesi mają nowe radiowozy
Skoda Auto dostarczy czeskiej Policji do 2011 roku łącznie 3 500 pojazdów, w tym 2 600 oznakowanych i 900 nieoznakowanych. Wersja oznakowana to wyłącznie model Octavia (dwie opcje silnika, obie wersje nadwozia, tzn. limuzyna i kombi), a wersja nieoznakowana to modele Octavia i Fabia. Taki jest efekt przetargu publicznego, ogłoszonego wiosną tego roku. Teraz do czeskiej Policji trafia dziennie 50 Octavii specjalnie dostosowanych do jej potrzeb.


Na potrzeby umowy przygotowano specjalny srebrny odcień lakieru, zwany "Policie ČR". Inne różnice, w porównaniu z poprzednimi modelami dostarczanymi przez Skodę, to - między innymi - naklejki wykonane ze specjalnego fluorescencyjnego materiału, które zwiększają bezpieczeństwo podróżujących pojazdem oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Pojazdy czeskiej marki używane są również przez oddziały policyjne w innych krajach - na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Izraelu, a także w Polsce.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda policja

Podobne wiadomości:

Skoda Fabia - do wyboru, do koloru

Skoda Fabia - do wyboru, do koloru

Aktualności 2016-12-02

Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211

Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211

Technika 2016-12-01

Komentuj:

~bbb 2008-11-21

Hmmm... to hasło populistów "Kupując w Polskich firmach, zmniejszasz polskie bezrobocie" itp. Ekonomiści są raczej zgodni, że jest inaczej. Poczytaj a zrozumiesz.

~aaa 2008-11-17

Dobry interes. Zobaczcie, uczcie się od Czechów. Czesi zawsze mieli głowę na karku i potrafili myśleć. Po pierwsze Škoda trafiła dobry kontrakt i wyprzedała modele przed liftem, po drugie czeski podatnik zapłaci mniej za solidne samochody, po trzecie pomimo, że to marka VW duża część zysków zostanie w Czechach, jednolity park pojazdów to także niższe koszty serwisu, napraw, eksploatacji, jak to jest w Polsce? Kupiliśmy w miarę dobre samochody (Kia), dobre bo dość tanie i w miarę niezawodne. Niestety kupiliśmy je w regularnej cenie dla odbiorców flotowych, bo akurat tam zmiany modelu nie było. I kasa opuściła nasz kraj. Nikt poza importerem tu nic nie zarobił. I tu dochodzimy do sedna, my żeby w histerii "NIE DAĆ NIEMCOWI" odmówiliśmy VW podjęcia negocjacji i wybraliśmy Daewoo. Poszło o związki zawodowe w FSO.... i co teraz, większość i tak straciła pracę, składamy kilka pojazdów na krzyż, jedne nawet produkujemy ale gdzie z tym do europy? Jedyna radość w tym, że octavie też są składane w Poznaniu, i zawsze co nieco zostaje z tego w kraju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport