mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czesi produkują więcej

Czesi produkują więcej

Jak donosi "Prague Daily Monitor" w ciągu trzech pierwszych kwartałów br. produkcja samochodów w Czechach wzrosła o 12% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Identyczny wynik osiągnęła produkcja na rynek europejski.

W badanym okresie u naszych południowych sąsiadów wyprodukowano łącznie 372 535  nowych samochodów. Dla porównania w Polsce w tym samym okresie wyprodukowano 375 761 egzemplarzy. Jednak biorąc pod uwagę wielkość polskiej gospodarki oraz liczbę ludności na tle Czechów wypadamy słabo. Liczba wyprodukowanych w Czechach aut dodatkowo nie obejmuje dostaw z dwóch nowo otwartych fabryk koncernów PSA i Toyota w Kolinie.

 

Najwięcej w Czechach produkuje tradycyjnie Skoda Auto, która zwiększyła swoje wyniki w stosunku do ubiegłego roku o 11,9% - wypuszczając na rynek 363 323 samochody. Wzrostowe wyniki osiągnęły także firmy produkujące auta ciężarowe: Tatra Koprivnice dostarczyła ponad 1 100 nowych samochodów, Avia 419, a z linii montażowych produkujących autobusy zjechało łącznie 1 487 sztuk (+3,4%) – najwięcej, bo 1 288 egzemplarzy wyprodukowała Karosa.

 

Do końca roku Czesi planują wyprodukować łącznie 481 tys. nowych aut. W przyszłym roku fabryki Citroena, Peugeot i Toyoty w Kolinie mają ruszyć pełną parą i potroić swoje wyniki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.