mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czesi produkują więcej

Czesi produkują więcej

Jak donosi "Prague Daily Monitor" w ciągu trzech pierwszych kwartałów br. produkcja samochodów w Czechach wzrosła o 12% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Identyczny wynik osiągnęła produkcja na rynek europejski.

W badanym okresie u naszych południowych sąsiadów wyprodukowano łącznie 372 535  nowych samochodów. Dla porównania w Polsce w tym samym okresie wyprodukowano 375 761 egzemplarzy. Jednak biorąc pod uwagę wielkość polskiej gospodarki oraz liczbę ludności na tle Czechów wypadamy słabo. Liczba wyprodukowanych w Czechach aut dodatkowo nie obejmuje dostaw z dwóch nowo otwartych fabryk koncernów PSA i Toyota w Kolinie.

 

Najwięcej w Czechach produkuje tradycyjnie Skoda Auto, która zwiększyła swoje wyniki w stosunku do ubiegłego roku o 11,9% - wypuszczając na rynek 363 323 samochody. Wzrostowe wyniki osiągnęły także firmy produkujące auta ciężarowe: Tatra Koprivnice dostarczyła ponad 1 100 nowych samochodów, Avia 419, a z linii montażowych produkujących autobusy zjechało łącznie 1 487 sztuk (+3,4%) – najwięcej, bo 1 288 egzemplarzy wyprodukowała Karosa.

 

Do końca roku Czesi planują wyprodukować łącznie 481 tys. nowych aut. W przyszłym roku fabryki Citroena, Peugeot i Toyoty w Kolinie mają ruszyć pełną parą i potroić swoje wyniki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie
Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie
O tym modelu było głośno już od dawna, ale dopiero teraz możemy zobaczyć go w pełnej okazałości. Volkswagen T-Roc to niemiecki konkurent Toyoty C-HR i Nissana Juke.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic