mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cztery auta na piątkę

Cztery auta na piątkę

Choć w świecie motoryzacji najważniejszym obecnie wydarzeniem są targi w Genewie, to jednak dzieje się także w innych obszarach. Organizacja Euro NCAP opublikowała właśnie wyniki przeprowadzonych testów zderzeniowych czterech kolejnych nowości rynkowych.

Cztery auta na piątkę
Wynik potwierdza tezę, że nowe auta, jakie pojawiają się na rynku, są coraz bardziej bezpieczne. Choć oczywiście można postawić także zupełnie inną diagnozę. Otóż producenci samochodów nauczyli się je produkować pod kątem wymagań stawianych przez Euro NCAP. Jakby na to nie patrzeć, efekt jest jednak taki, że uzyskanie pięciu gwiazdek nie jest dziś żadnym spektakularnym wydarzeniem, natomiast większość nowości oferuje dziś coraz lesze wyposażenie w kwestii bezpieczeństwa.

Najnowszym crash-testom poddane zostały cztery nowości rynkowe. Renault Zoe, Skoda Octavia, Toyota Auris oraz Toyota RAV4 zdobyły w nich maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. Warto podkreślić, że od tego roku ponownie zaostrzono kryteria oceniania przetestowanych modeli.

Gdyby przyjrzeć się dokładnie szczegółowej punktacji, to najlepiej wypadła nowa generacja Octavii (zarówno w kategorii ochrona dorosłych, dzieci oraz pieszych), jednak tylko w tej trzeciej dziedzinie jej przewaga nad pozostałymi modelami była znacząca. Elektryczne Renault może z kolei się poszczycić najlepszym jak dotąd wynikiem w swoim segmencie rynkowym, jeśli chodzi o ochronę pieszych.

Eksperci z Euro NCAP wyróżnili także Skodę za następujące systemy zwiększające bezpieczeństwo podczas jazdy: funkcja awaryjnego hamowania (Front Assistant), asystent pasa ruchu (Lane Assist), hamulec antykolizyjny (Multicollision Brake) oraz aktywna funkcja ochrony kierowcy i pasażera z przodu (Crew Protect Assistant).


 ocena
ochrona dorosłych
ochrona dzieci
ochrona pieszych
systemy bezpieczeństwa
Renault Zoe
* * * * *
89%80%
66%
85%
Skoda Octavia
* * * * *93%
86%
82%
66%
Toyota Auris
* * * * *92%
84%68%
66%
Toyota RAV4
* * * * *89%
82%
66%66%

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Octavia
Skoda Octavia
Cena podstawowa już od: 66 670 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Toyota Auris
Toyota Auris
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Bezpieczna podróż ze zwierzętami

Bezpieczna podróż ze zwierzętami

Bezpieczna jazda 2017-05-29

Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik

Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik

Aktualności 2017-05-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.