mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cztery auta na piątkę

Cztery auta na piątkę

Choć w świecie motoryzacji najważniejszym obecnie wydarzeniem są targi w Genewie, to jednak dzieje się także w innych obszarach. Organizacja Euro NCAP opublikowała właśnie wyniki przeprowadzonych testów zderzeniowych czterech kolejnych nowości rynkowych.

Cztery auta na piątkę
Wynik potwierdza tezę, że nowe auta, jakie pojawiają się na rynku, są coraz bardziej bezpieczne. Choć oczywiście można postawić także zupełnie inną diagnozę. Otóż producenci samochodów nauczyli się je produkować pod kątem wymagań stawianych przez Euro NCAP. Jakby na to nie patrzeć, efekt jest jednak taki, że uzyskanie pięciu gwiazdek nie jest dziś żadnym spektakularnym wydarzeniem, natomiast większość nowości oferuje dziś coraz lesze wyposażenie w kwestii bezpieczeństwa.

Najnowszym crash-testom poddane zostały cztery nowości rynkowe. Renault Zoe, Skoda Octavia, Toyota Auris oraz Toyota RAV4 zdobyły w nich maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. Warto podkreślić, że od tego roku ponownie zaostrzono kryteria oceniania przetestowanych modeli.

Gdyby przyjrzeć się dokładnie szczegółowej punktacji, to najlepiej wypadła nowa generacja Octavii (zarówno w kategorii ochrona dorosłych, dzieci oraz pieszych), jednak tylko w tej trzeciej dziedzinie jej przewaga nad pozostałymi modelami była znacząca. Elektryczne Renault może z kolei się poszczycić najlepszym jak dotąd wynikiem w swoim segmencie rynkowym, jeśli chodzi o ochronę pieszych.

Eksperci z Euro NCAP wyróżnili także Skodę za następujące systemy zwiększające bezpieczeństwo podczas jazdy: funkcja awaryjnego hamowania (Front Assistant), asystent pasa ruchu (Lane Assist), hamulec antykolizyjny (Multicollision Brake) oraz aktywna funkcja ochrony kierowcy i pasażera z przodu (Crew Protect Assistant).


 ocena
ochrona dorosłych
ochrona dzieci
ochrona pieszych
systemy bezpieczeństwa
Renault Zoe
* * * * *
89%80%
66%
85%
Skoda Octavia
* * * * *93%
86%
82%
66%
Toyota Auris
* * * * *92%
84%68%
66%
Toyota RAV4
* * * * *89%
82%
66%66%

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Octavia
Skoda Octavia
Cena podstawowa już od: 66 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Toyota Auris
Toyota Auris
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq nagrodzona za design

Skoda Karoq nagrodzona za design

Aktualności 2017-10-16

Skoda Octavia Kombi – pierwsze dwa oficjalne...

auto motor i sport 0000-00-00

Dłuższa, szersza i z większym rozstawem osi – Skoda pokazała dwa pierwsze oficjalne zdjęcia nowej Skody Octavii Kombi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Od kilku dni na torze Nuburgring obowiązuje nowy rekord w kategorii samochodów sportowych dopuszczonych do ruchu. Porsche 911 GT2 RS pokonało "północną pętlę" w czasie 6 minut i 47,3 sekundy.