mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cztery gwiazdki dla 107

Cztery gwiazdki dla 107

Po rekordzie osiągniętym przez zupełnie nowego Peugeot 1007 – 5 gwiazdek/36 punktów – stosiódemka uzyskała cztery gwiazdki w testach Euro NCAP (26 punktów).

Podczas testów Peugeot 107 otrzymał dwie gwiazdki (14 punktów) w zakresie ochrony pieszych, oraz dobry rezultat pod względem bezpieczeństwa dzieci – a mianowicie 3 gwiazdki (36 punktów). Jak widać, uzyskane wyniki są niemal identyczne, jak u pozostałych "trojaczków z Kolina".

Peugeot 107, samochód miejski o niewielkich wymiarach (3,43 m), oraz o bardzo przystępnej cenie (od 8.500 euro) został zaprojektowany w trosce o zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa czynnego i biernego.

Oprócz struktury zapewniającej skuteczne pochłanianie energii w przypadku zderzenia czołowego i bocznego stosiódemka wyposażona jest we wszystkich modelach w dwie poduszki gazowe przednie, oraz zależnie od wersji w poduszki boczne.

Peugeot 107 może być ponadto wyposażony w sygnalizację przypominającą o zapięciu pasów (sygnał dźwiękowy), oraz w mocowania ISOFIX siedzeń dla dzieci na obu miejscach tylnych (wraz z tylnym oparciem dzielonym 50/50).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.