mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cztery modele Volvo do serwisu

Cztery modele Volvo do serwisu

Możliwe problemy z układem wspomagania kierownicy są przyczyną, dla której właściciele niektórych egzemplarzy modeli Volvo S80, V70, S60 i V60 będą zmuszeni udać się do autoryzowanych serwisów szwedzkiej marki.

Cztery modele Volvo do serwisu
W przypadku wszystkich czterech modeli, jak poinformowało Volvo Auto Polska, stwierdzono możliwość wycieku płynu z układu wspomagania kierownicy. Może to wpływać na trudniejsze obracanie koła kierownicy i głośniejszą pracą układu kierowniczego. W najgorszym przypadku może dojść do nagłej utraty wspomagania, bez wcześniejszego zasygnalizowania. Może to przyczynić się do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych są 33 samochody.

Ponadto w przypadku flagowej limuzyny Volvo na skutek niewłaściwego poprowadzenia przewodu chłodzącego układ wspomagania kierownicy, może dojść do uszkodzenia przewodu powrotnego tego układu. Może to skutkować również nagłym wyciekiem płynu i utrata wspomagania kierownicy. Ze względu na fakt, iż usterka może wystąpić niespodziewanie, bez wcześniejszego zasygnalizowania, może się to przyczynić do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji na drodze.

z tego powodu do serwisów zaproszonych zostanie 83 właścicieli modelu S80.

Volvo Auto Polska nie posiada informacji na temat jakichkolwiek wypadków powodujących uszczerbek na zdrowiu związanych z tą usterką.

Właściciele samochodów objętych kampanią naprawczą są indywidualnie zapraszani autoryzowanych stacji obsługi, w celu dokonania stosownej naprawy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo S60
Volvo S60
Cena podstawowa już od: 123 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Volvo V60
Volvo V60
Cena podstawowa już od: 128 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

volken 2011-12-05

Dokładnie, stąd troska ze strony Volvo, aby w kwestii bezpieczeństwa wszystko było dopięte na ostatni guzik. To leży w obowiązku marki, szczególnie szczycącej się mianem produkcenta najbezpieczniejszych aut.

~użytkownik 2011-11-29

a co łaskę robią, tu chodzi o bezpieczeństwo w czasie jazdy a nie pierdzenie fotel

~czincz 2011-11-29

"Właściciele samochodów objętych kampanią naprawczą są indywidualnie zapraszani autoryzowanych stacji obsługi, w celu dokonania stosownej naprawy." Świadczy to o maksymalnym zaangażowaniu Volvo w bezpieczeństwo swoich klientów, co jest niezmiennie od lat wizytówką tej marki i nie sądzę by miało się to zmienić.

~Mr White 2011-11-21

taka akcja serwisowa to nic nowego Volvo z myśla o bezpieczeństwo swoich klientów przeprowadza takie akcje nawet jak znajdzie bardzo małą usterkę

~FrankWilliams 2011-10-22

przy nowszych modelach serwisowanie samochodu w autoryzowanym punkcie to najprostszy sposób na utrzymanie go w dobrym stanie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando