mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cztery nagrody „red dot” dla Kii

Cztery nagrody „red dot” dla Kii

Projektanci koreańskiego producenta znów mogą patrzeć z góry na resztę świata. Wszystko dlatego, że zdobyli oni cztery prestiżowe nagrody "red dot". Jedna z nich, "Best of Best" przyznana została nowej Kii pro_cee'd w kategorii Product Design.

Cztery nagrody „red dot” dla Kii
W zeszłym roku nowy pro_cee'd otrzymał nagrodę IF Product Design, wiec przyznana tegoroczna nagroda sprawia, że nowy pro_cee'd jeszcze przed rynkowym debiutem zalicza podwójny sukces. W tym roku wyróżnienie "Winner Award" trafiło do Kii Carens, pięciodrzwiowego cee'da oraz wersji Sportswagon.

„Nagrody ‘red dot’ dla rodziny cee’da i nowego Carensa to dla nas prawdziwy powód do dumy. Lecz szczególnie ekscytująca jest nagroda ‘Best of the Best’ dla Kii pro_ceed ponieważ, podobnie jak w przypadku Optimy jest to nasz kolejny design, który został najwyżej doceniony przez jury", powiedział Peter Schreyer, Prezes Zarządu i Główny Stylista Kia Motors Corporation.

Konkurs "red dot" jest uznawany za jeden z największych w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Za tym plebiscytem stoi niemiecki Design Centre of North Rhine-Westphalia. Początki tego konkursu to rok 1955. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: "Product Design", "Comunication Design" oraz "Design Concepts and Prototypes". Jury składające się z 37 osób wybiera na podstawie dziewięciu kryteriów, m.in. stopnia funkcjonalności, jakości formalnej oraz oddziaływania na środowisko naturalne.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Kia Carens
Kia Carens
Cena podstawowa już od: 69 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Aktualności 2017-02-02

Kia Cross GT Concept – wielkie WOW

auto motor i sport 0000-00-00

Koreańczycy zaprezentowali w Stanach swój najnowszy koncept.

Komentuj:

~*|*~ 2013-03-15

Jak wygląda Kia Arens, panie redaktorze?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.