mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cztery nagrody „red dot” dla Kii

Cztery nagrody „red dot” dla Kii

Projektanci koreańskiego producenta znów mogą patrzeć z góry na resztę świata. Wszystko dlatego, że zdobyli oni cztery prestiżowe nagrody "red dot". Jedna z nich, "Best of Best" przyznana została nowej Kii pro_cee'd w kategorii Product Design.

Cztery nagrody „red dot” dla Kii
W zeszłym roku nowy pro_cee'd otrzymał nagrodę IF Product Design, wiec przyznana tegoroczna nagroda sprawia, że nowy pro_cee'd jeszcze przed rynkowym debiutem zalicza podwójny sukces. W tym roku wyróżnienie "Winner Award" trafiło do Kii Carens, pięciodrzwiowego cee'da oraz wersji Sportswagon.

„Nagrody ‘red dot’ dla rodziny cee’da i nowego Carensa to dla nas prawdziwy powód do dumy. Lecz szczególnie ekscytująca jest nagroda ‘Best of the Best’ dla Kii pro_ceed ponieważ, podobnie jak w przypadku Optimy jest to nasz kolejny design, który został najwyżej doceniony przez jury", powiedział Peter Schreyer, Prezes Zarządu i Główny Stylista Kia Motors Corporation.

Konkurs "red dot" jest uznawany za jeden z największych w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Za tym plebiscytem stoi niemiecki Design Centre of North Rhine-Westphalia. Początki tego konkursu to rok 1955. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: "Product Design", "Comunication Design" oraz "Design Concepts and Prototypes". Jury składające się z 37 osób wybiera na podstawie dziewięciu kryteriów, m.in. stopnia funkcjonalności, jakości formalnej oraz oddziaływania na środowisko naturalne.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Kia Carens
Kia Carens
Cena podstawowa już od: 69 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

~*|*~ 2013-03-15

Jak wygląda Kia Arens, panie redaktorze?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.