mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cztery nowe auta od GM i PSA

Cztery nowe auta od GM i PSA

Europejski oddział General Motors wraz z francuskim koncernem PSA ogłosił pierwsze decyzje w sprawie podpisanej w tym roku umowy dotyczącej partnerstwa obu marek. Koncerny wspólnie stworzą cztery nowe modele.

Cztery nowe auta od GM i PSA
Ogłoszenie planów obu koncernów to skutek analiz rynkowych przeprowadzonych dla Opla, Peugeota i Citroena oraz obszarów, w których obie firmy mogą współpracować. Szczegóły dotyczące planów obaj producenci podadzą pod koniec roku.

Plany zakładają stworzenie wspólnego auta klasy średniej oraz dostarczenie na rynek oszczędnego samochodu miejskiego przeznaczonego na rynek Europy. GM oraz PSA stworzą również uniwersalnego vana, który pojawi się pod marką Opel oraz kompaktowego crossovera dla Pauegeota. Citroen wraz z Oplem będą dzielić małe auto klasy MPV.

W ramach współpracy oba koncerny na rynek dostarczą auto klasy średniej, które zastąpi Opla Insigine, Citroena C5 oraz Peugeota 508. Plotki głoszą, że produkcja Insigni ma zostać przeniesiona z Russelsheim w Niemczech od zakładu PSA w Rennes, we Francji.

Z kolei małe miejskie auto będzie następcą Opla Agili, podczas gdy Peugeot oraz Citroen opracują samochody, które zastąpią modele C1 oraz 106, co może zakończyć współpracę z Toyotą, która pomagała w tworzeniu aut spokrewnionych z modelem Aygo. Nowo powstały van zastąpi Opla combo oraz Peugeota Bippera. Citroen nie będzie posiadał w swojej ofercie odpowiednika tego modelu, ale włączy do swojej gamy nadstępce C3 Picasso.

Pierwsze nowe modele opracowane wspólnie przez GM oraz PSA mają pojawić się na rynku pod koniec 2016 roku.

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

W oczekiwaniu na Peugeota 301

auto motor i sport 0000-00-00

Projekt 301 to trasa promocyjna nowego modelu marki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.