mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cztery nowe hybrydy Toyoty

Cztery nowe hybrydy Toyoty

Przyszły rok ma być okresem dynamicznego wzrostu sprzedaży modeli Toyoty z napędem hybrydowym. Wzrost sprzedaży ma być dwukrotny, a pomóc w tym mają aż cztery hybrydowe nowości japońskiej marki.

Cztery nowe hybrydy Toyoty
Od 1997 roku Toyota konsekwentnie rozwija technologię hybrydową, regularnie wprowadzając na światowe rynki kolejne modele z napędem elektryczno-spalinowym. Nie ma się więc, co dziwić, że po 14 latach od debiutu Priusa pierwszej generacji, Toyota jest dziś liderem technologii hybrydowej, która stanowi najbardziej strategiczny kierunek rozwoju koncernu.

Do dziś japoński koncern sprzedał na całym świecie ponad 3,5 miliona samochodów z napędem hybrydowym. Najbardziej popularnym z grupy liczącej już 20 modeli hybrydowych Toyoty jest oczywiście Prius, pierwszy na świecie masowo produkowany pojazd hybrydowy, którego trzy generacje znalazły od 1997 roku niemal 2,5 mln nabywców na świecie.

Po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii, gdzie powstają systemy hybrydowe, oraz po powodzi w Tajlandii, gdzie znajduje się jedna z dwóch fabryk Priusa, produkcja pojazdów hybrydowych musiała zostać drastycznie ograniczona. W 2012 roku Toyota planuje natomiast radykalny wzrost zarówno produkcji, jak i sprzedaży modeli hybrydowych.


Po raz pierwszy w historii sprzedaż wszystkich modeli hybrydowych Toyoty przekroczy w jednym roku liczbę miliona sztuk, odnotowując niemal dwukrotny wzrost względem 2011 roku. Przy zakładanej rocznej sprzedaży na poziomie 1,14 mln sztuk, udział pojazdów hybrydowych w całkowitej sprzedaży Toyoty na świecie osiągnie 13,5%, czyli aż o 4,5 punktu więcej niż w br. Dla porównania jeszcze w 2004 roku odsetek ten wynosił niespełna 2%.

W 2012 roku Toyota planuje wprowadzić na rynek cztery nowe modele z napędem hybrydowym, w tym dwa będące ewolucją Priusa. Na rynek trafi Prius+, czyli siedmiomiejscowy minivan z napędem hybrydowym, oraz Prius Plug In, czyli wersja umożliwiająca ładowanie baterii z gniazdka elektrycznego. Toyota Yaris HSD będzie pierwszym na świecie masowo prdukowanym autem hybrydowym Toyoty z segmentu B, natomiast Toyota Aqua będzie przedstawicielem segmentu kompaktowych hybryd.

Poza ostatnią nowością, która przeznaczona jest na rynki azjatyckie i amerykański, trzy pozostałe modele będą dostępne w sprzedaży w przyszłym roku także i na polskim rynku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 40 400 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 127 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. van-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

~pawian 2011-12-29

"Toyota Yaris HSD będzie pierwszym na świecie masowo prdukowanym autem hybrydowym z segmentu B" a Honda Jazz/Fit IMA Hybrid nie należy do tego segmentu ??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.