mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cztery żywioły Lancii

Cztery żywioły Lancii

Podczas 28. salonu samochodowego w Bolonii Lancia zaprezentuje model Ypsilon w czterech nowych wersjach: ogień, powietrze, ziemia oraz woda.

Cztery żywioły Lancii

Najbardziej luksusową wersją, która na stoisku w Bolonii znajdzie się na honorowym miejscu, jest wersja Ypsilon Fuoca. Dominującymi kolorami nadwozia i wnętrza są czerwień oraz kość słoniowa. W przypadku wersji Ypsilon Aria, najlepszej na dłuższe podróże, wewnątrz połączono skórzane siedzenia z metalowymi wykończeniami. Nadwozie jest kombinacją szarości w dwóch odcieniach. Wersja Terra łączy kość słoniową z brązem, zaś Acqua kolor niebieski z ciemnym brązem. Wszystkie wersje mają także dopasowane logo do koloru nadwozia. I tak w przypadku wersji Fuoco logo jest czerwone, ciemno niebieskie dla Arii, jasno niebieskie w wersji Acqua i ciemno brązowy u Terry.

Nowy model Lancii Ypsilon będzie dostępny z dwoma nowymi silnikami. Będą to 1,4-litrowy silnik o mocy 95 KM oraz 1,3-litrowy Multijet o mocy 70 KM, który jest obecnie najmniejszym silnikiem diesla typu common-rail.

Nowością będzie także przekładnia D.FN dostępna z silnikiem 1,3 Multijet. Oznaczenie D.FN może oznaczać Dual FuNction, lecz włoscy projektanci tłumaczą to także jako Dolce Far Niente, co oznacza "słodkie nieróbstwo". Skrzynia ta umożliwia wybór jednego z dwóch trybów, automatyczny oraz półautomatyczny. Ten pierwszy, podobny do ręcznego, pozwala na zmianę biegów poprzez ruch dźwignią do przodu lub do tyłu. Tryb automatyczny posiada dwa ustawienia normalne i ekonomiczne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.