mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czujniki pasów w standardzie od 2010

Czujniki pasów w standardzie od 2010

W przyszłości czujniki informujące o zapięciu pasów mają uzupełniać seryjne wyposażenie każdego z wyprodukowanych samochodów w Europie. Takie zapewnienia złożyli producenci samochodów osobowych i ciężarowych podpisując nową kartę "Europejskiego bezpieczeństwa ruchu drogowego" na konferencji we włoskiej Veronie.

Czujniki pasów w standardzie od 2010
Zgodnie z postanowieniami uczestników spotkania do 2010 roku wszystkie samochody osobowe i użytkowe mają być seryjnie wyposażone w czujniki przypominające kierowcy za pomocą dźwięku lub sygnału wizualnego o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Technologia ta już jest stosowana u wielu producentów, jednak o co niektórych wymaga ona dodatkowej opłaty. Szczególnie mało popularne takie czujniki są w autach ciężarowych.

Na konferencji poruszono również aspekt seryjnego montażu systemu stabilizacji toru jazdy ESP we wszystkich autobusach turystycznych. Przypomnijmy, że już wcześniej producenci porozumieli się w sprawie seryjnego wyposażania aut osobowych w systemem ESP. Zgodnie założeniami nowe przepisy obowiązywać będą także od 2009 roku.

Czytaj także:

ESP standardem już w 2009 2006-09-26

Komentuj:

~Kuba 2006-11-03

Ja takie cos mialem w Volvo 340 z 1985 roku :)

~radzio 2006-11-02

i po co? znowu auta beda przez to drozsze troche

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?