mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czujniki pasów w standardzie od 2010

Czujniki pasów w standardzie od 2010

W przyszłości czujniki informujące o zapięciu pasów mają uzupełniać seryjne wyposażenie każdego z wyprodukowanych samochodów w Europie. Takie zapewnienia złożyli producenci samochodów osobowych i ciężarowych podpisując nową kartę "Europejskiego bezpieczeństwa ruchu drogowego" na konferencji we włoskiej Veronie.

Czujniki pasów w standardzie od 2010
Zgodnie z postanowieniami uczestników spotkania do 2010 roku wszystkie samochody osobowe i użytkowe mają być seryjnie wyposażone w czujniki przypominające kierowcy za pomocą dźwięku lub sygnału wizualnego o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Technologia ta już jest stosowana u wielu producentów, jednak o co niektórych wymaga ona dodatkowej opłaty. Szczególnie mało popularne takie czujniki są w autach ciężarowych.

Na konferencji poruszono również aspekt seryjnego montażu systemu stabilizacji toru jazdy ESP we wszystkich autobusach turystycznych. Przypomnijmy, że już wcześniej producenci porozumieli się w sprawie seryjnego wyposażania aut osobowych w systemem ESP. Zgodnie założeniami nowe przepisy obowiązywać będą także od 2009 roku.

Czytaj także:

ESP standardem już w 2009 2006-09-26

Komentuj:

~Kuba 2006-11-03

Ja takie cos mialem w Volvo 340 z 1985 roku :)

~radzio 2006-11-02

i po co? znowu auta beda przez to drozsze troche

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wygrywa ranking Consumer Reports
Tesla wygrywa ranking Consumer Reports
Amerykańska organizacja Consumer Reports ogłosiła właśnie wyniki corocznego raportu satysfakcji klientów w branży motoryzacyjnej. Okazało się, że mieszkańcy USA bardziej doceniają markę Tesla niż Porsche.