mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy Fox odniesie sukces?

Czy Fox odniesie sukces?

Brazylijski oddział koncernu Volkswagen z optymizmem oczekuje na przyszłoroczny debiut na Starym Kontynencie modelu Fox w wersji europejskiej.

Czy Fox odniesie sukces?

Model ten został zaprojektowany na płycie modelu Polo i jest dłuższy o 310 mm od Lupo. Jednak wygląd zewnętrzny tego auta bardzo różni się od znanych w Europie modeli. Volkswagen Fox zastąpi w Europie nie najlepiej sprzedającego się Lupo już na wiosnę, a kosztować ma według wstępnych prognoz poniżej 10.000 euro.

Kiedy po raz pierwszy poinformowano o tym, iż produkowany w Brazylii Fox trafi do Europy, zakładano roczny eksport w wysokości 100.000 sztuk. Obecnie kierownictwo producenta już nie ujawnia jednak swoich planów produkcyjnych, mówiąc, iż koncern jest w stanie zaspokoić w pełni popyt na to małe auto, który zdaniem firmy będzie duży.
 
Początkowo europejska wersja Foxa będzie wytwarzana jedynie w fabryce VW w Sao Bernardo do Campo, jednak w przyszłości produkcja ma być również prowadzona w Sao Jose dos Pinhais.

Europejski debiut Foxa nastąpi na wystawie motoryzacyjnej w Lipsku. Choć początkowo miała być to tylko wersja trzydrzwiowa, by nie konkurować z Polo, to jednak zdecydowano o wprowadzeniu na rynek również wersji pięciodrzwiowej. W późniejszym czasie kierownictwo oddziału koncernu w Brazylii planuje także eksportować model Fox w wersji crossover, która w Brazylii pojawi się w marcu. Jednak mimo wyglądu będzie to raczej wersja pseudoterenowa, gdyż model ten będzie oferowany wyłącznie z napędem na przednią oś.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!