mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy Goodridge zainwestuje w Kaliszu?

Czy Goodridge zainwestuje w Kaliszu?

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz planuje nawiązać współpracę z firmą Goodridge, która od ponad 35 lat specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy produktów dla przemysłu motoryzacyjnego.

Czy Goodridge zainwestuje w Kaliszu?

Kaliski zakład produkuje koła zębate, które stosowane są m.in. w silnikach wysokoprężnych, pompach olejowych, silnikach lotniczych oraz przekładniach falowych. Większość produkcji trafia na eksport. Wykonuje także naprawy i remonty silników oraz części do nich.
WSK PZL-Kalisz współpracowała do tej pory z oddziałem Goodridge z Wielkiej Brytanii. Obecnie planowane jest nawiązanie szerszej współpracy, co powinno wpłynąć na rozwój kaliskiej firmy. Wytwórnia zamierza nawiązać współpracę z amerykańskim oddziałem firmy Goodridge i doprowadzić do ulokowania w Kaliszu dużej produkcji a w przyszłości być może do powstania przedsiębiorstwa z udziałem kapitału zagranicznego.

Kaliska wytwórnia cały czas się powiększa i przeznacza kolejne pieniądze na zakup maszyn produkcyjnych. W 2006 roku przychody Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz wyniosły blisko 76 milionów złotych. W tym roku spółka zakłada osiągnięcie podobnego poziomu a dobre wyniki finansowe mają być podstawą do realizacji wspólnego projektu przez obie firmy.


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.