mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy Goodridge zainwestuje w Kaliszu?

Czy Goodridge zainwestuje w Kaliszu?

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz planuje nawiązać współpracę z firmą Goodridge, która od ponad 35 lat specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy produktów dla przemysłu motoryzacyjnego.

Czy Goodridge zainwestuje w Kaliszu?

Kaliski zakład produkuje koła zębate, które stosowane są m.in. w silnikach wysokoprężnych, pompach olejowych, silnikach lotniczych oraz przekładniach falowych. Większość produkcji trafia na eksport. Wykonuje także naprawy i remonty silników oraz części do nich.
WSK PZL-Kalisz współpracowała do tej pory z oddziałem Goodridge z Wielkiej Brytanii. Obecnie planowane jest nawiązanie szerszej współpracy, co powinno wpłynąć na rozwój kaliskiej firmy. Wytwórnia zamierza nawiązać współpracę z amerykańskim oddziałem firmy Goodridge i doprowadzić do ulokowania w Kaliszu dużej produkcji a w przyszłości być może do powstania przedsiębiorstwa z udziałem kapitału zagranicznego.

Kaliska wytwórnia cały czas się powiększa i przeznacza kolejne pieniądze na zakup maszyn produkcyjnych. W 2006 roku przychody Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz wyniosły blisko 76 milionów złotych. W tym roku spółka zakłada osiągnięcie podobnego poziomu a dobre wyniki finansowe mają być podstawą do realizacji wspólnego projektu przez obie firmy.


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.