mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy Kuba Giermaziak trafi do F1?

Czy Kuba Giermaziak trafi do F1?

To pytanie aktualnie zadaje sobie cała Polska. Podczas ostatniej audycji "Trzecia strona medalu" w Trójce Polskiego Radia mogliśmy usłyszeć, że Kuba został zaproszony na test bolidów F1 przez dwa zespoły. Czy to zapowiedź wejścia do F1 kolejnego Polaka?

Czy Kuba Giermaziak trafi do F1?
Kuba Giermaziak w tym roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Porsche Supercup. Wziął również udział w testach GP2. Podczas audycji "Trzecia strona medalu" menadżer Giermaziaka zdradził, że po testach otrzymał telefony z propozycją startów w GP od kilku zespołów. Damian Raciniewski zdradził również, że polski zawodnik otrzymał propozycję testów od dwóch zespołów F1. Nie zdradził jednak, które to miały by być zespoły. „Tych zespołów jest bardzo niewiele, także możecie próbować trafić! Na pewno skorzystamy z zaproszenia. Kiedy i gdzie te testy się dokładnie odbędą – taki termin nie został jeszcze ustalony. To będzie w 2012 roku”, powiedział menedżer Damian Raciniewski.

Menadżer Kuby wyjaśnił również: "Nie chcemy, aby Kuba wchodząc do serii GP2, czy Formuły 1 w przyszłości, wszedł tam tylko na chwilę. Zależy nam, aby wszedł tam w tym momencie, kiedy będzie już na sto procent przygotowany i w tym momencie, w którym będziemy pewni, iż nie będzie to epizod jednego sezonu, ale Kuba zagości tam na wiele, wiele lat"

Czy Kuba Giermaziak ma szansę wystartować w F1? Szansę ma każdy, jednak do Formuły 1 dostają się nie liczni. Kuba ma asa w rękawie w postaci sponsora, którym jest Orlen. Pojawienie się loga Orlenu w królowej sportów motorowych to nie lada kąsek dla koncernu, dlatego zapewne polski kierowca otrzyma wsparcie i zielone światło od sponsora. Jednak jak można się domyślać propozycja testów wyszła raczej od zespołów końca stawki. Testy będą na pewno cennym doświadczeniem dla Kuby. Przyszły sezon jednak dla całego zespołu Verva Racing Team powinien być pójściem za ciosem i próbą wygrania Porsche Supercup, a jak pokazał sezon 2011 z Kubą na pokładzie mają duże szansę by to osiągnąć.

Podobne wiadomości:

Polak wygrywa GP Monaco!

Polak wygrywa GP Monaco!

Aktualności 2014-05-25

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le Mans

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le...

Aktualności 2015-03-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.