mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy Melex znów podbije świat?

Czy Melex znów podbije świat?

Kto dobrze pamieta, wie, że pochodząca z Polski firma Melex produkowała pojazdy znane na całym świecie. Podczas tegorocznej imprezy Smart Mobility Expo w Gdańsku zaprezentowano prototyp, który być pomoże pomoże w odrodzeniu tej marki.

Czy Melex znów podbije świat?
Nowy model tylko z pozoru przypomina stary. Tak naprawdę jest to zaprojektowana i zbudowana od podstaw konstrukcja, która będzie nie tylko komfortowa w użytkowaniu, ale pozwoli na całkowicie nowe zastosowania. 

Firma jednak nie zamierza zrywać ze swoimi korzeniami. Tradycja została połączona z nowoczesną, taka sentencja płynie z komunikatów prasowych nadsyłanych przez firmę Melex. Firma nadal będzie produkować kompaktowe i przede wszystkim ekonomiczne środki transportu. Możliwe, że polski pojazd elektryczny będzie miał znów okazję wyprzedzić konkurencję na całym świecie. 

Nowa linia pojazdów marki Melex będzie miała oznaczenia zaczynające się na cyfrę 4. Na rynku pojawi się najpierw prototyp oznaczony symbolem 445. Oczywiście kluczowa jest tutaj stylistyka. Nie pomylimy go w żadnym innym pojazdem elektrycznym. Charakterystyczne światła nawiązują do maszyny produkowanej w latach siedemdziesiątych. Oczywiście te nowe wykorzystują już technologię LED. Biało pomarańczowa kolorystyka ma być elementem rozpoznawczym tej marki, ale klienci będą mogli, podobnie jak w przypadku aut osobowych, wybierać dowolną kompozycję kolorów. 

Dwuosobowy Melex będzie wyposażony w dwukolorową tapicerkę (również do konfiguracji kolorystycznej przez klientów). Producent zapewnia, że siedziska będą dużo bardziej komfortowe, niż tez z zamierzchłej przeszłości. 

Największą ciekawostką jest napęd. W nowej generacji Melexa zastosowano bardzo nowoczesne, bezobsługowe silniki zasilane prądem przemiennym. W zależności od wersji mają one moc 3,3 lub 5 kW. Ich zaletą ma być dużo mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na jednym ładowaniu uda się pokonać nawet 80 kilometrów.
 
Inżynierowie pracujący dla Melexa zaprojektowali całkowicie nowe przednie zawieszenie. Zastosowano tam podwójne wahacze. Dzięki temu pojazd będzie dobrze tłumił nierówności. Popracowano także nad zwrotnością. Promień skrętu wyniesie zaledwie 5,6 m. Wersja produkcyjna będzie mogła pochwalić się jeszcze lepszymi parametrami. 

Produkcja seryjna pojazdów Melex rozpocznie się jeszcze w tym roku. Producent zamierza oferować wersję pasażerską, golfową oraz modele bagażowe. Mało kto o tym wie, ale Melex to jedna z najdłużej działających firm zajmujących się produkcją pojazdów elektrycznych. Jej historia rozpoczęła się w 1971 roku, kiedy to w fabryce samolotów WSK Mielec zaczęto tworzyć wózki elektryczne dla odbiorców z rynku amerykańskiego.
 

Tematy w artykule: elektryczny silnik elektryczny Melex

Podobne wiadomości:

Nowa era motorsportu Formuła E

auto motor i sport 0000-00-00

W niedzielę rusza pierwszy w historii wyścig Formuły E z udziałem samochodów elektrycznych. Kierowcy będą ścigać się w Pekinie.

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

~bonzo 2014-09-12

na polach golfowych, do różnych usług hotelowych, gdzieś na lotniskach czy dworcach, to może, ale nigdzie poza tym

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.