mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy Niemcy będą importować niemieckie auta?

Czy Niemcy będą importować niemieckie auta?

Gwałtowny wzrost kursu euro w stosunku do dolara spowodował, iż bardziej opłacalne staje się sprowadzanie tych samych modeli zza oceanu niż kupno ich w kraju.

Oczywiście powyższa zależność tym bardziej się opłaca, im wyższa jest cena auta. Przykładowo, kupując najnowszy model sportowego Porsche Carrera GT w Niemczech zapłacimy 450.000 euro, za to samo auto w USA zapłacimy o 60.000 mniej po przeliczeniu ceny z USD na europejską walutę. Zaoszczędzona kwota pozwoli na kupno innego terenowego modelu Porsche Cayenne.

W przypadku modelu Rolls-Royce Phantom w Niemczech zapłacimy 370.000 euro, w USA po kursie euro do dolara 1,3 równowartość 285,500 euro. Przy tańszych autach zaoszczędzona kwota jest odpowiednio mniejsza. 4,2-litrowy Phaeton V-8 kosztuje w Stanach Zjednoczonych o 16.000 euro mniej.

Różnice w cenach wynikają przede wszystkim ze słabnącego dolara w stosunku do euro, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy amerykańska waluta straciła około 10%. Zdaniem ekspertów najbliższy rok będzie kontynuacją umacniania się euro do dolara. Ferdinand Dudenhoeffer z niemieckiego centrum badania rynku motoryzacyjnego mówi, iż nie ma jednak powodu do paniki. Sytuacja ta dotyczy niewielkiej ilości aut luksusowych, które razem nie przekraczają 1% sprzedaży.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.