mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy Suzuki iK-2 będzie następcą Swifta?

Czy Suzuki iK-2 będzie następcą Swifta?

Na marcowych targach w Genewie Suzuki pokazało dwa koncepcyjne modele - iM-4 oraz iK-2. W maju Japończycy ogłosili wprowadzenie do produkcji crossovera na bazie iM-4, teraz potwierdzili zaś, że powstanie model z segmentu B na bazie drugiego konceptu.

Czy Suzuki iK-2 będzie następcą Swifta?
Mierzący ponad 4 metry długości koncepcyjny Suzuki iK-2 był prezentowany na wystawie w Genewie jako zapowiedź nowego modelu z segmentu B. I teraz się to potwierdza. Suzuki jednak nie zdradza, czy nowy model będzie nową generacją Swifta, również przecież modelu z segmentu B, czy całkowicie zastąpi go w gamie japońskiej marki, czy też może oba modele będą produkowane jednocześnie i np. nowy model będzie tańszą alternatywą w klasie miejskich aut.

O nowym modelu niewiele zresztą dziś wiemy. Wiadomo jedynie, że małe Suzuki będzie produkowane w indyjskiej fabryce Maruti Suzuki i że linie produkcyjne ruszą w grudniu br. Na europejskim rynku model ten pojawi się nie wcześniej niż w pierwszej połowie 2016 r.


Auto, którego nazwa też jest jeszcze owiana tajemnicą, powstanie na nowej płycie podłogowej i będzie napędzane nowymi silnikami z rodziny BOOSTERJET, które mają być, według zapowiedzi Suzuki, połączeniem niezłych osiągów i niskiego spalania. Mocną stroną nowego Suzuki ma być atrakcyjna sylwetka. Jeśli projektanci nie zmienią zbytnio koncepcyjnego iK-2, to faktycznie design nowego małego Suzuki z segmentu B powinien się podobać.

Przypomnijmy, że w maju Japończycy potwierdzili, iż będą produkować małego crossovera bazującego na koncepcyjnym iM-4, które Suzuki pokazało na tegorocznym salonie samochodowym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki Swift
Suzuki Swift
Cena podstawowa już od: 47 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne zdjęcia

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne...

Aktualności 2016-12-27

Nowe Suzuki Swift - wyciekły zdjęcia

Nowe Suzuki Swift - wyciekły zdjęcia

Aktualności 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przegląd płatny z góry od jesieni
Przegląd płatny z góry od jesieni
Już jesienią właściciele samochodów będą musieli zapłacić za przegląd, zanim samochód wjedzie na ścieżkę diagnostyczną.