mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy Suzuki manipulowało wynikami emisji spalin?

Czy Suzuki manipulowało wynikami emisji spalin?

Japońska firma przyznała, że podczas wewnętrznych pomiarów wykryto nieścisłości w wynikach emisji spalin aut przeznaczonych na tamtejszy rynek. Jak się okazuje, modele Suzuki badane były niezgodnie z japońskimi wytycznymi.

Czy Suzuki manipulowało wynikami emisji spalin?
Ostatnie tygodnie to kiepski okres dla japońskich producentów samochodów. Po aferze jaka wybuchła wokół Mitsubishi, gdy firma przyznała się do manipulowania wynikami testów spalania i emisi spalin, wszystkie inne marki także zabrały się za badania, sprawdzania, audyty i wyjaśniania. Teraz przyszła pora na Suzuki.

Przedstawiciele tej firmy stwierdzili, że pomiary emisji spalin w modelach Suzuki były wykonywane niezgodnie z wytycznymi jakie narzucone są przez japońskie prawo. Firma podresliła jednak, że ta sytuacja nie jest celowym wprowadzaniem klientów w błąd, ani manipulowaniem wynikami pomiarów. O zaistniałej sytuacji od razu poinformowano Ministerstwo Gospodarki Przestrzennej, Infrastruktury, Transportu i Turystyki.

Nieścisłości związane są jedynie z 16 modelami marki, które można kupić na japonskim rynku - nie dotyczą one samochodów dostępnych na innych rynkach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki

Podobne wiadomości:

Pięć milionów Swiftów na całym świecie

auto motor i sport 2016-04-13

Jedenaście lat i pięć miesięcy minęło od rozpoczęcia produkcji nowego Suzuki Swift. Samochód, który odnowił gamę japońskiego producenta został wyprodukowany w liczbie pięciu milionów egzemplarzy.

Suzuki Baleno - Poznań Motor Show 2016

auto motor i sport 2016-04-01

Suzuki Baleno na polskim rynku występuje w dwóch jednostkach napędowych. Do wyboru mamy silnik 1.2 wolnossący o mocy 90 KM lub turbodoładowaną 3-cylindrówkę 1.0 o mocy 110 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando