mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy Suzuki manipulowało wynikami emisji spalin?

Czy Suzuki manipulowało wynikami emisji spalin?

Japońska firma przyznała, że podczas wewnętrznych pomiarów wykryto nieścisłości w wynikach emisji spalin aut przeznaczonych na tamtejszy rynek. Jak się okazuje, modele Suzuki badane były niezgodnie z japońskimi wytycznymi.

Czy Suzuki manipulowało wynikami emisji spalin?
Ostatnie tygodnie to kiepski okres dla japońskich producentów samochodów. Po aferze jaka wybuchła wokół Mitsubishi, gdy firma przyznała się do manipulowania wynikami testów spalania i emisi spalin, wszystkie inne marki także zabrały się za badania, sprawdzania, audyty i wyjaśniania. Teraz przyszła pora na Suzuki.

Przedstawiciele tej firmy stwierdzili, że pomiary emisji spalin w modelach Suzuki były wykonywane niezgodnie z wytycznymi jakie narzucone są przez japońskie prawo. Firma podresliła jednak, że ta sytuacja nie jest celowym wprowadzaniem klientów w błąd, ani manipulowaniem wynikami pomiarów. O zaistniałej sytuacji od razu poinformowano Ministerstwo Gospodarki Przestrzennej, Infrastruktury, Transportu i Turystyki.

Nieścisłości związane są jedynie z 16 modelami marki, które można kupić na japonskim rynku - nie dotyczą one samochodów dostępnych na innych rynkach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic