mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy będzie mniej zwolnień w Oplu?

Czy będzie mniej zwolnień w Oplu?

Rada zakładowa fabryki Opla w Bochum chce ograniczyć liczbę redukowanych etatów z 2.800 do 1.800. Zmniejszenie zwolnień ma być następstwem wzrostu produkcji modeli Astra i Zafira.

Liczba 2.800 redukowanych etatów jest wynikiem długotrwałych negocjacji pomiędzy pracownikami a kierownictwem fabryki. Jeszcze wcześniej, w październiku ubiegłego roku, w niektórych europejskich fabrykach należących do GM, w tym i w Bochum, miały miejsce strajki przeciwko planowanym zwolnieniom aż 1/5 wszystkich pracowników. Miało to zaoszczędzić ok. 500 mln euro każdego roku.

Spore zainteresowanie modelami Astra i Zafira dawało nadzieję, iż zwolnienia zostaną wstrzymane. Jednak władze GM nie chcą w tym temacie ustąpić i zamierzają w dalszym ciągu kontynuować proces redukcji etatów. W tej chwili z fabryki w Bochum odeszło już 1.800 pracowników. Część z nich na wcześniejsze emerytury, część z nich na dodatkowe szkolenia zmieniające ich kwalifikacje.

W zamian za utrzymanie ustalonej liczby redukowanych etatów, GM zobowiązał się do utrzymania przynajmniej do 2010 roku produkcji w Bochum oraz dwóch innych niemieckich zakładach Opla.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross