mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy będzie mniej zwolnień w Oplu?

Czy będzie mniej zwolnień w Oplu?

Rada zakładowa fabryki Opla w Bochum chce ograniczyć liczbę redukowanych etatów z 2.800 do 1.800. Zmniejszenie zwolnień ma być następstwem wzrostu produkcji modeli Astra i Zafira.

Liczba 2.800 redukowanych etatów jest wynikiem długotrwałych negocjacji pomiędzy pracownikami a kierownictwem fabryki. Jeszcze wcześniej, w październiku ubiegłego roku, w niektórych europejskich fabrykach należących do GM, w tym i w Bochum, miały miejsce strajki przeciwko planowanym zwolnieniom aż 1/5 wszystkich pracowników. Miało to zaoszczędzić ok. 500 mln euro każdego roku.

Spore zainteresowanie modelami Astra i Zafira dawało nadzieję, iż zwolnienia zostaną wstrzymane. Jednak władze GM nie chcą w tym temacie ustąpić i zamierzają w dalszym ciągu kontynuować proces redukcji etatów. W tej chwili z fabryki w Bochum odeszło już 1.800 pracowników. Część z nich na wcześniejsze emerytury, część z nich na dodatkowe szkolenia zmieniające ich kwalifikacje.

W zamian za utrzymanie ustalonej liczby redukowanych etatów, GM zobowiązał się do utrzymania przynajmniej do 2010 roku produkcji w Bochum oraz dwóch innych niemieckich zakładach Opla.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.