mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy będzie mniej zwolnień w Oplu?

Czy będzie mniej zwolnień w Oplu?

Rada zakładowa fabryki Opla w Bochum chce ograniczyć liczbę redukowanych etatów z 2.800 do 1.800. Zmniejszenie zwolnień ma być następstwem wzrostu produkcji modeli Astra i Zafira.

Liczba 2.800 redukowanych etatów jest wynikiem długotrwałych negocjacji pomiędzy pracownikami a kierownictwem fabryki. Jeszcze wcześniej, w październiku ubiegłego roku, w niektórych europejskich fabrykach należących do GM, w tym i w Bochum, miały miejsce strajki przeciwko planowanym zwolnieniom aż 1/5 wszystkich pracowników. Miało to zaoszczędzić ok. 500 mln euro każdego roku.

Spore zainteresowanie modelami Astra i Zafira dawało nadzieję, iż zwolnienia zostaną wstrzymane. Jednak władze GM nie chcą w tym temacie ustąpić i zamierzają w dalszym ciągu kontynuować proces redukcji etatów. W tej chwili z fabryki w Bochum odeszło już 1.800 pracowników. Część z nich na wcześniejsze emerytury, część z nich na dodatkowe szkolenia zmieniające ich kwalifikacje.

W zamian za utrzymanie ustalonej liczby redukowanych etatów, GM zobowiązał się do utrzymania przynajmniej do 2010 roku produkcji w Bochum oraz dwóch innych niemieckich zakładach Opla.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport