mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy fotoradary w Niemczech są wadliwe?

Czy fotoradary w Niemczech są wadliwe?

Kierowcy w Niemczech, podobnie jak polscy szoferzy muszą zmagać się ze sporą kawalerią różnego typu fotoradarów. Niektóre z nich są wadliwe, twierdzą nasi zachodni sąsiedzi i kierują zbiorowe wnioski do sądu.

Czy fotoradary w Niemczech są wadliwe?
W Niemczech ostatnimi czasy furorę robi urządzenie monitorujące prędkość pojazdów o nazwie PoliScan. Urządzenie w kształcie słupa jest w stanie kontrolować prędkości samochodów nie tylko na kilku pasach ruchu jednocześnie, ale także w obu kierunkach. Niestety według znacznej liczby kierowców urządzenie to zafałszowuje wyniki. Swoich praw i unieważnienia mandarów tysiące z nich postanowiło dochodzić w sądzie.Adwokaci kierowców poddają pod wątpliwość właściwe przyporządkowywanie danych zawierających przekroczenie prędkości do konkretnych pojazdów. Policja z kolei twierdzi, że wszystko jest w porządku zasłaniając się certyfikatami i zezwoleniami dopuszczającymi urządzenie do pracy. Aktualnie w Niemczech działa 36 różnych typów fotoradarów.
Tematy w artykule: defekt mandaty fotoradary Niemcy

Podobne wiadomości:

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Zapomniałeś prawa jazdy? I tak zabiorą

Finanse i prawo 2016-11-11

Rząd zajął się likwidacją luki prawnej, która umożliwiała uniknięcie konsekwencji w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Wystarczy, że kierowca oznajmił, że nie ma przy sobie dokumentu, a policja nie mogła go zatrzymać.

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Finanse i prawo 2016-10-10

Komentuj:

aaa 2009-11-09

W Polsce też radary przekłamują. Całe szczęście Policja zdaje sobie z tego sprawę, i ustawia urządzenie +20-30 do ograniczenia oby uniknąć problemów prawnych. Niestety straż miejska tego nie robi i firma mojego znajomego do dziś się procesuje, bo na tacho oraz na zapisie śladu z gps ma 47 czy jakoś tak, a na wyniku z radaru ponad 60 i mandat (rzecz się działa na ograniczeniu do 50).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport