mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy fotoradary w Niemczech są wadliwe?

Czy fotoradary w Niemczech są wadliwe?

Kierowcy w Niemczech, podobnie jak polscy szoferzy muszą zmagać się ze sporą kawalerią różnego typu fotoradarów. Niektóre z nich są wadliwe, twierdzą nasi zachodni sąsiedzi i kierują zbiorowe wnioski do sądu.

Czy fotoradary w Niemczech są wadliwe?
W Niemczech ostatnimi czasy furorę robi urządzenie monitorujące prędkość pojazdów o nazwie PoliScan. Urządzenie w kształcie słupa jest w stanie kontrolować prędkości samochodów nie tylko na kilku pasach ruchu jednocześnie, ale także w obu kierunkach. Niestety według znacznej liczby kierowców urządzenie to zafałszowuje wyniki. Swoich praw i unieważnienia mandarów tysiące z nich postanowiło dochodzić w sądzie.Adwokaci kierowców poddają pod wątpliwość właściwe przyporządkowywanie danych zawierających przekroczenie prędkości do konkretnych pojazdów. Policja z kolei twierdzi, że wszystko jest w porządku zasłaniając się certyfikatami i zezwoleniami dopuszczającymi urządzenie do pracy. Aktualnie w Niemczech działa 36 różnych typów fotoradarów.
Tematy w artykule: defekt mandaty fotoradary Niemcy

Podobne wiadomości:

Nowe fotoradary na polskich drogach

Nowe fotoradary na polskich drogach

Aktualności 2017-06-28

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Aktualności 2017-02-09

Komentuj:

aaa 2009-11-09

W Polsce też radary przekłamują. Całe szczęście Policja zdaje sobie z tego sprawę, i ustawia urządzenie +20-30 do ograniczenia oby uniknąć problemów prawnych. Niestety straż miejska tego nie robi i firma mojego znajomego do dziś się procesuje, bo na tacho oraz na zapisie śladu z gps ma 47 czy jakoś tak, a na wyniku z radaru ponad 60 i mandat (rzecz się działa na ograniczeniu do 50).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic