Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Czy fotoradary w Niemczech są wadliwe?

Czy fotoradary w Niemczech są wadliwe?

Kierowcy w Niemczech, podobnie jak polscy szoferzy muszą zmagać się ze sporą kawalerią różnego typu fotoradarów. Niektóre z nich są wadliwe, twierdzą nasi zachodni sąsiedzi i kierują zbiorowe wnioski do sądu.

Czy fotoradary w Niemczech są wadliwe?
W Niemczech ostatnimi czasy furorę robi urządzenie monitorujące prędkość pojazdów o nazwie PoliScan. Urządzenie w kształcie słupa jest w stanie kontrolować prędkości samochodów nie tylko na kilku pasach ruchu jednocześnie, ale także w obu kierunkach. Niestety według znacznej liczby kierowców urządzenie to zafałszowuje wyniki. Swoich praw i unieważnienia mandarów tysiące z nich postanowiło dochodzić w sądzie.Adwokaci kierowców poddają pod wątpliwość właściwe przyporządkowywanie danych zawierających przekroczenie prędkości do konkretnych pojazdów. Policja z kolei twierdzi, że wszystko jest w porządku zasłaniając się certyfikatami i zezwoleniami dopuszczającymi urządzenie do pracy. Aktualnie w Niemczech działa 36 różnych typów fotoradarów.
Tematy w artykule: defekt mandaty fotoradary Niemcy

Podobne wiadomości:

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Finanse i prawo 2016-10-10

Mandaty – skąd się wzięły? Po co są?

Mandaty – skąd się wzięły? Po co są?

Bezpieczna jazda 2016-08-22

Komentuj:

aaa 2009-11-09

W Polsce też radary przekłamują. Całe szczęście Policja zdaje sobie z tego sprawę, i ustawia urządzenie +20-30 do ograniczenia oby uniknąć problemów prawnych. Niestety straż miejska tego nie robi i firma mojego znajomego do dziś się procesuje, bo na tacho oraz na zapisie śladu z gps ma 47 czy jakoś tak, a na wyniku z radaru ponad 60 i mandat (rzecz się działa na ograniczeniu do 50).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe
Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe
Infiniti Q60 to samochód, który zachwycił wielu, również potencjalnych klientów w Europie. Teraz japońska marka przedstawiła podstawową cenę auta na polskim rynku.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj